Kartonowy pendrive

Pendrive'y są obecnie tak popularnym sposobem na przenoszenie danych, że doczekały się papierowej, można by powiedzieć, jednorazowej wersji.

Fleshkus
Fleshkus
Jakub Tabaczewski

18.02.2011 | aktual.: 11.03.2022 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pendrive'y są obecnie tak popularnym sposobem na przenoszenie danych, że doczekały się papierowej, można by powiedzieć, jednorazowej wersji.

Wbrew temu, co może się wydawać, Fleshkus to pełnoprawna pamięć flash wielokrotnego zapisu. Różnica pomiędzy opisywanym gadżetem a tradycyjnymi konstrukcjami jest taka, że elektroniczne układy zamiast w plastikową obudowę zostały wprasowane w kawałek kartonika.

Co daje takie rozwiązanie? Przede wszystkim bardzo niski koszt produkcji urządzenia. Jak widać, tłoczone seryjnie pendrive'y przypominają tanie, amerykańskie zapałki, które jedna po drugiej się odrywa. Drugim atutem jest możliwość łatwego opisania zawartości. Wystarczy długopis, flamaster lub ołówek i gotowe.

Fleshkus
Fleshkus

Nie należy również zapominać o ochronie środowiska. Papierowy pendrive będzie rozkładał się dużo szybciej niż plastikowy. Co prawda nie wierzę w sukces rynkowy takiego urządzenia w Polsce (i innych biednych krajach), gdzie urządzenia elektroniczne (nawet te popularne) są nadal względnie drogie. Już widzę "magików", którzy papierowym pamięciom flash dorabialiby plastikowe obudowy, aby maksymalnie wydłużyć ich żywot.

Fleshkus
Fleshkus

Źródło: ubergizmo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.