Kaspersky ogłuszy i odeśle drony. Nowy system trafi do Europy w 2021 roku

Kaspersky ogłuszy i odeśle drony. Nowy system trafi do Europy w 2021 roku

Rosjanie opracowali system pozwalający na wykrywanie i unieszkodliwianie dronów
Rosjanie opracowali system pozwalający na wykrywanie i unieszkodliwianie dronów
Źródło zdjęć: © Flickr
Michał Skorupka
05.01.2021 07:45, aktualizacja: 08.03.2022 14:24

Rosyjska firma Kaspersky Lab opracowała nowy system Antidron, który pozwoli na wykrywanie i unieszkodliwianie dronów. Planujemy rozpocząć sprzedaż systemów za około pół roku - zapewnia kierownik projektu.

Specjalizujące się w cyberbezpieczeństwie rosyjskie przedsiębiorstwo Kaspersky Lab opracowało nowy system pozwalający na wykrywanie i unieszkodliwianie dronów. Jak zapowiedział kierownik projektu Władimir Turow, dostawy systemów do odbiorców z Europy oraz byłych republik sowieckich odbędą się za około pół roku.

"Antidrone" umożliwia wykrycie drona podlatującego do danego obiektu, a następnie wymusza jego lądowanie. Kolejnym krokiem jest ogłuszenie i odesłanie urządzenia. Twórcy systemu wykorzystującego sieć neuronową do automatycznego wykrywania i klasyfikowania dronów zapewniają, że może być on stosowany m.in. podczas wydarzeń sportowych czy na lotniskach.

  • Jesteśmy już na etapie podpisywania umów sprzedaży z kilkoma firmami, ale nie możemy jeszcze wymienić ich nazw. Pierwsze dostawy będą do krajów WNP i Europy. W Rosji nasz system jest na etapie pilotażu, bo pandemia przesunęła harmonogram. Pilotaż prowadzony jest w zakładach przemysłowych i w mniejszej skali w sektorze transportowym - mówi szef projektu Kaspersky Antidrone w wywiadzie dla agencji RIA Nowosti, cytowanym przez portal cyfrowarp.pl.

Nowe systemy są produkowane we współpracy z niemiecką firmą Rohde & Schwarz.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Obraz
© Imperatory WP
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)