Kiko to smart zestaw wagi i laserowej miarki wzrostu. Idealny do monitorowania zdrowia dzieci i dorosłych

Kiko to smart zestaw wagi i laserowej miarki wzrostu. Idealny do monitorowania zdrowia dzieci i dorosłych

Kiko to smart zestaw wagi i laserowej miarki wzrostu. Idealny do monitorowania zdrowia dzieci i dorosłych
Źródło zdjęć: © Kickstarter
Jan Domański
22.04.2020 16:05, aktualizacja: 09.03.2022 08:19

Mierzenie wagi to nie problem. Odkąd królują wagi elektroniczne, pomiary są łatwe i dokładne, nie trzeba martwić się o rozkalibrowanie fizycznego mechanizmu. Jednak wzrost to co innego. W domu ciężko to zrobić, nawet z pomocą. Już nie trzeba sprzętu jak od lekarza.

Kiko to zestaw, który bardzo dokładnie i w prosty sposób zmierzy naszą wysokość i ciężar. W zasadzie elektroniczna smart waga to zaawansowany przyrząd, ale podobnych jest wiele, więc na pewno wiecie na czym polegają funkcję smart. Dostarcza informacje na temat ciężaru, BMI, tłuszczu, mięśni, wody, białka, tłuszczu trzewnego, metabolizmu i masy kostnej. Na rynku jest sporo konkurencyjnych przyrządów o podobnych możliwościach.

Obraz
© Kickstarter

Jednak do BMI potrzeba wzrostu, który zwykle wpisujemy ręcznie w aplikację smart wagi. Nie tym razem. Drugi moduł Kiko dokładnie poda odległość od podłogi do czubka głowy. Dane także zapisują się w aplikacji, więc możemy monitorować rośnięcie dzieci czy po prostu mieć idealny wynik również dla osób dorosłych.

Mierzenie wzrostu jak nigdy wcześniej

Jak działa ten sprzęt? Najpierw stawiamy go płasko na podłodze. Wtedy wyliczać odległość do sufitu. Później dotykamy nim czubka głowy. Różnica dwóch pomiarów to wzrost. Nie trzeba martwić się o zły kont padania promieni lasera i zakłamanie wyniku. Urządzenie ma układ zapewniający odpowiednią kalibrację i pomaga też utrzymać Kiko blisko pionu. Pomiar można wykonać z czyjąś pomocą, a nawet w pojedynkę. Jego dokładność to 1,5 milimetra.

Kiko : The World's First Laser Height Measurer & Smart Scale

Wysyłki Kiko będą organizowane w październiku. Można zdobyć swoją sztukę wpłacając odpowiednie kwoty podczas kampanii na Kickstarterze. Sam miernik wysokości to 99 dolarów (około złotych). Zestaw z wagą zależnie od trafienia na daną ofertę zniżkową może kosztować 109 lub 119 dolarów (około 455 lub 500 złotych). Dostępne są też wielopaki.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)