Kinetyczna skakanka

Skaczecie na skakance? To świetnie: kondycja się poprawi, układ krążenia odmłodnieje, a chód stanie się sprężysty i elegancki. Od teraz można wykorzystywać również energię kinetyczną powstająca podczas skakania.

Kinetyczna skakanka
Katarzyna Kieś

Skaczecie na skakance? To świetnie: kondycja się poprawi, układ krążenia odmłodnieje, a chód stanie się sprężysty i elegancki. Od teraz można wykorzystywać również energię kinetyczną powstająca podczas skakania.

Powstał bowiem model skakanki, dzięki któremu wyskakaną energię można przekształcać w prąd elektryczny. Ten zaś zasili latarkę. Latarką z kolei jest rączka skakanki. W obudowie latarki wmontowany jest wyświetlacz, na którym widać poziom naładowania baterii. Proste, prawda? I użyteczne - potrójnie. Po pierwsze - z powodu praktycznego wykorzystania wyskakanej energii. Po drugie - z powodu tego, że energia ta jest oszczędnie wydatkowana. Latarka świeci bowiem dzięki energooszczędnym LEDom. I po trzecie wreszcie: ta innowacyjna skakanka może służyć jako specyficzny miernik poprawy bądź pogorszenia kondycji fizycznej. Dlaczego? Ponieważ wystarczy tylko ustawić sobie timer, by przekonać się, ile czasu zajmuje naładowanie baterii do pełna. W sumie szkoda, że również timera nie wbudowano w rączkę; ale z czasem - kto wie, do czego doprowadziłby rozwój tak pomyślanej skakanki? Przecież telefon komórkowy początkowo miał służyć tylko do rozmów.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/01/skakanka2.jpg)

Źródło: Inewidea

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.