Kino domowe na deszcz – wodoodporne HD

Kino domowe na deszcz – wodoodporne HD
Szymon Adamus

28.06.2008 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Deszcz i zawierucha. Oto co nas czeka latem. Oczywiście będzie też ciepło, słonecznie i bardzo, bardzo przyjemnie, ale nie można zapominać o przelotnych opadach i burzach. Jak w takich warunkach cieszyć się HDTV? Okazuje się, że jest to możliwe. Oto kilka porad na co zwrócić uwagę kupując sprzęt do użytku w warunkach zewnętrznych.

Deszcz i zawierucha. Oto co nas czeka latem. Oczywiście będzie też ciepło, słonecznie i bardzo, bardzo przyjemnie, ale nie można zapominać o przelotnych opadach i burzach. Jak w takich warunkach cieszyć się HDTV? Okazuje się, że jest to możliwe. Oto kilka porad na co zwrócić uwagę kupując sprzęt do użytku w warunkach zewnętrznych.

Wytrzymałość

To oczywiście podstawa. Telewizor którego mamy używać w ogródku nie może być delikatny jak piórko. Na szczęście test przeprowadzony przez magazyn Sound and Vision wykazał, że ekrany przystosowane do niekorzystnych warunków są nie do zdarcia (a raczej zalania). Dziennikarze poddawali wodnym torturom panel Pantel PAN320 i Aquatic AQ-LCD17S-1 i nic nie było w stanie sforsować ich zabezpieczeń.

Obydwa telewizory śmiały się z moich ataków wodnych – pisze Brent Butterworth w teście. Obojętnie czy polewałem je z psiej miski czy z węża ogrodowego. Nie uległy nawet obrzucaniu ziemią.

Obraz

Telewizory Pantel to:

  • przekątne od 20 do 65 cali,
  • rozdzielczości HD.
  • kontrast 1600:1,
  • powłoka antyrefleksyjna i wodoodporny pilot.

Ceny zaczynają się od 3000 dolarów (model 20”), a kończą na astronomicznych 26 tysiącach (model 65-calowy). Rzućcie okiem na produkty Producenta na jego stronie.

Obraz

Firma Aquatic oferuje z kolei pełen asortyment wodoodpornego sprzętu. Nie tylko przetestowane przez Sound and Vision telewizory (przekątne do 17 cali, rozdzielczości 1440 x 900 pikseli, kontrast 400:1), ale też głośniki, piloty zdalnego sterowania i playery CD/DVD. Oczywiście wszystko przystosowane do użytku w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Zastosowanie

Wybierając gadżety wodoodporne trzeba też zadać sobie pytanie gdzie, kiedy i do czego będziemy ich używać? Jak widać wybór stacjonarnego sprzętu jest spory. Ale może chcemy pójść w nieco inną stronę? Firma Stealth Computer proponuje przykładowo 24-calowy ekran SV-2400Industrial Grade o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli.

Obraz

Posiadacze basenów mogą też pomyśleć o instalacji kina domowego. Firma Engineered Environments oferuje rozkładany ekran dla wodoodpornego rzutnika. Cały system jest dodatkowo podłączony do małej stacji meteorologicznej, która sprawdza czy rozwinięcie płachty będzie bezpieczne.

Obraz

Pływające kule Weatherproof Submersible Wireless Speaker kosztują 150 dolarów za stację bazową i 100 kolejnych za głośnik. Można je zanurzać do 2,7 metra przez pół godziny. Unosząc się na powierzchni są całkowicie wodoodporne.

Obraz

Można je dostać na przykład w sklepie Neiman Marcus (mogą być tylko problemy z wysyłką do Polski).

Dostępność

Z tym może być problem. O ile jeszcze kupno aparatu cyfrowego w wodoodpornej obudowie nie powinno przysporzyć większego problemu, o tyle coś bardziej skomplikowanego najprawdopodobniej będzie trzeba sprowadzać z zagranicy. Chociaż nie koniecznie. Kilka sklepów w Polsce oferuje już wodoodporny sprzęt audio-wideo. Oto kilka ciekawych propozycji, które udało się nam znaleźć:

Obraz

Nie bójmy się jednak sprowadzania gadżetów z innych krajów. W zagranicznych serwisach porównujących ceny takich jak Kelkoo czy DealTime wystarczy wpisać hasła np. Waterproof TV, by dostać listę europejskich sklepów oferujących takie produkty.

Powodzenia w wyporze sprzętu i dajcie znać jak idzie pływanie z telewizorem pod pachą.

Źródło i fot.: własne, soundandvisionmag.com, CNET, panteltv.com, aquaticav.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także