Klawiatura dla graczy z ekranem LCD | Logitech G19

Klawiatura dla graczy z ekranem LCD | Logitech G19
Arkadiusz Gabrysiak

24.02.2009 21:00, aktual.: 15.03.2022 08:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O klawiaturach dla graczy pisaliśmy już nie raz. Tym razem Logitech szczegółowo zaprezentował oczekiwaną klawiaturę o nazwie G19.

O klawiaturach dla graczy pisaliśmy już nie raz. Tym razem Logitech szczegółowo zaprezentował oczekiwaną klawiaturę o nazwie G19.

Jest to dość skomplikowane i funkcjonalne urządzenie wejściowe przeznaczone głównie dla graczy.  Najbardziej interesującym elementem jest mały ekran na górze urządzenia. Jego rozdzielczość wynosi 320x240 pikseli i można na nim wyświetlać przeróżne informacje bez konieczności wychodzenia z gry. Przykładem niech będą tutaj statystyki gry, informacje systemowe, pokaz slajdów czy nawet wideo.

Obraz

Ponadto klawiatura posiada także tuzin programowalnych przycisków, z których każdy bez problemu może pomieścić 3 markopolecenia. Dodatkowo obok znajduje się także przycisk umożliwiający nagrywanie nowych makr, a tym samym tworzenie ciekawych kombinacji ułatwiających granie.

Obraz

Klawiatura umożliwia także naciśnięcie do 5 klawiszy równocześnie tworząc ciekawe "combo" bądź potrzebną kombinację klawiszy. Jakby tego było mało, za naciśnięciem jednego guzika można wyłączyć przyciski przywołujące Windowsowe i kontekstowe menu, aby gra poprzez przypadkowe naciśnięcie nie wróciła nam do systemu operacyjnego.

Obraz

I na koniec estetyczny aspekt tego urządzenia. Klawisze są podświetlane kolorowymi diodami LED, tak aby nawet w nocy umożliwić użytkownikowi granie. Oczywiście kolor podświetlenia także można zmieniać przy pomocy odpowiednich klawiszy.

Zamówienia na ten gadżet mozna już składać poprzez serwis Amazon, jednak pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się dopiero na wiosnę. Za klawiaturę trzeba zapłacić prawie $200.

Źródło: Technobob

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)