Klawiatura, która przyspieszy pisanie?

Niemiecka firma Absolute Software GmbH zachęca do nabycia klawiatury MiniGuru twierdząc, że znalazła sposób na optymalizację prędkości pisania poprzez modyfikacje układu klawiszy.

Klawiatura, która przyspieszy pisanie?
Artur Falkowski

Niemiecka firma Absolute Software GmbH zachęca do nabycia klawiatury MiniGuru twierdząc, że znalazła sposób na optymalizację prędkości pisania poprzez modyfikacje układu klawiszy.

Pomysł oparto na idei stworzenia warunków, w których piszący bezwzrokowo nie będzie musiał zmieniać układu palców w celu np. skorzystania z klawiszy strzałek bądź myszki. Optymalne rozwiązanie polega na tym, by palce wskazujące nie zmieniały położenia, wciąż znajdując się nad literami "F" i "J". Każdorazowe skorzystanie ze strzałek lub sięgnięcie po myszkę sprawia bowiem, że tracimy cenny czas.

Niewielkich rozmiarów klawiatura posiada trzy układy obłożenia klawiszy przełączane kciukiem za pomocą umieszczonych w pobliżu spacji klawiszy. Ciekawostką jest fakt, że układy można konfigurować, wgrywając ustawienia bezpośrednio do pamięci klawiatury. W ten sposób niezależnie od tego, do jakiego komputera ją podłączymy, zawsze będziemy mogli korzystać z naszych preferencji. Żeby wyeliminować korzystanie z myszki powrócono do idei trackpointa. Miłym dodatkiem są dwa porty USB. Klawiatura ma trafić do sprzedaży pod koniec tego roku. Cena nie została jeszcze ujawniona.

Choć rozumowanie twórców wydaje się logiczne, ciężko mi sobie wyobrazić zmianę wyuczonych latami nawyków. Przecież ilekroć wymieniamy klawiaturę na inną, zawsze potrzebujemy czasu na to, by się dostosować - nawet jeżeli różnica jest naprawdę niewielka. Tymczasem przystosowanie się do MiniGuru z pewnością zajmie więcej czasu, a co gorsza, odzwyczai od korzystania ze standardowych klawiatur. Czy dla paru sekund oszczędzonego czasu warto zmieniać swoje nawyki?

Źródło: gizmodo

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.