Klawiaturo-myszka?!

Jeśli macie małe biurko i nie zawsze znajdzie się miejsce dla myszki, to prezentowany gadżet powinien przypaść Wam do gustu. Oto Combimouse - klawiatura składająca się z dwóch części, z których jedna pełni także funkcję myszki.

combimouse
combimouse
Arkadiusz Gabrysiak

06.06.2009 | aktual.: 14.03.2022 12:37

Jeśli macie małe biurko i nie zawsze znajdzie się miejsce dla myszki, to prezentowany gadżet powinien przypaść Wam do gustu. Oto Combimouse - klawiatura składająca się z dwóch części, z których jedna pełni także funkcję myszki.

Urządzenie działa na sprytnej zasadzie wykrywając w trybie jakiego urządzenia aktualnie się znajduje. Gdy piszemy normalnie na klawiaturze to nie ma żadnego problemu, jeśli natomiast chcemy skorzystać z funkcji myszki (prawa strona klawiatury) to łapiemy tę część tak jak myszkę - po boku znajduje się specjalny czujnik, który automatycznie zmienia prawą połówkę w dość duże urządzenie wskazujące. Wtedy klawisze I,O,J,K,L i < stają się przyciskami myszy.

Prawa część Combimouse może pełnić także funkcję klawiatury numerycznej i myszki podczas korzystania z notebooka. Trzeba przyznać, że jest to całkiem ciekawe rozwiązanie. Jak na razie pomysłodawca projektu szuka wspólników do rozpoczęcia produkcji seryjnej tego urządzenia. Zainteresowanych zapraszam na oficjalną stornę Combimouse.

Źródło: Oh Gizmo!

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.