Kolej transsyberyjska w ekskluzywnym wydaniu. 25 dni carskiego luksusu

Kolej transsyberyjska w ekskluzywnym wydaniu. 25 dni carskiego luksusu

Wnętrze jednego z przedziałów luksusowego pociągu transsyberyjskiego
Wnętrze jednego z przedziałów luksusowego pociągu transsyberyjskiego
Źródło zdjęć: © Goldeneagleluxurytrains.com
Łukasz Michalik
10.05.2021 19:19, aktualizacja: 08.03.2022 14:06

Kolej transsyberyjska kojarzy się zazwyczaj z emocjonującą podróżą w nieco spartańskich warunkach. Wszystko zależy jednak od ceny biletu. Pasażerowie o naprawdę grubych portfelach mogą pokonać trasę Moskwa – Władywostok w warunkach, których nie powstydziłby się nawet car.

W tym przypadku podróż pociągiem jest nie tylko sposobem na przemieszczanie się, ale pasjonującą przygodą. Nic dziwnego, że najdroższy bilet wcale nie zapewnia najszybszego pokonania trasy. Droga z Moskwy do Władywostoku zabiera aż 25 dni.

Pasażerowie zapamiętają je nie jako męczącą podróż, ale wczasy na szynach w otoczeniu przepychu, którego nie powstydziliby się rosyjscy carowie. A ci – czego przykładem może być choćby Bursztynowa Komnata – w kwestii luksusu nie byli wzorem umiarkowania.

Wnętrze jednego z przedziałów luksusowego pociągu transsyberyjskiego
Wnętrze jednego z przedziałów luksusowego pociągu transsyberyjskiego© Goldeneagleluxurytrains.com

Wszystko to jest możliwe za sprawą połączenia, uruchomionego od 1 lipca 2021 roku przez rosyjskie koleje. Jak informuje serwis Rynek Kolejowy, na pasażerów czekają po drodze nie lada atrakcje.

Trasa wiedzie przez Krasnojarsk, rezerwat przyrody Stolby z niesamowitymi formacjami skalnymi, największy słodkowodny akwen świata – jezioro Bajkał, kosmodrom Wostocznyj, Birobidżan czy w końcu Władywostok, położony daleko na wschodzie, na skraju kontynentu azjatyckiego.

Golden Eagle Trans-Siberian & Trans-Mongolian Train Journey

Przez te wyjątkowe miejsca pociąg będzie nie tylko przejeżdżał. Na postojach na gości czekają wycieczki, poznawanie okolicy, lokalnych zwyczajów, kuchni i kultury.

A będzie co poznawać – nie zapominajmy, że trasa kolejowa z Moskwy do Władywostoku liczy ponad 9 tys. kilometrów, biegnących przez różne strefy klimatyczne i obszary, zamieszkiwane przez liczne narody Europy i Azji.

Wnętrze wagonu restauracyjnego jednego z luksusowych pociągów trannsyberyjskich
Wnętrze wagonu restauracyjnego jednego z luksusowych pociągów trannsyberyjskich© Goldeneagleluxurytrains.com

Bilet obejmuje wszystkie te atrakcje, nocleg we Władywostoku, a także posiłki, funkcjonujące w systemie all inclusive. Wszystko to w otoczeniu niebywałego, a zarazem nietypowego dla współczesnych kolei luksusu.

Koszt takiej przyjemności? Najtańszy bilet kosztuje ponad 1,3 mln rubli. Najdroższy – niemal 3 mln. To odpowiednio od ok. 65 do 150 tys. zł. Dla porównania, bilet na tej samej trasie, ale w zwykłym pociągu i z miejscem trzeciej klasy (plackarta) kosztuje około 650 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)