Kolejna nowość Nikona – półprofesjonalny korpus D300

Równocześnie z Nikonem D3 pojawił się następca półprofesjonalnej lustrzanki D200, czyli model Nikon D300. Co w nim nowego? Ma 12-megapikselową matrycę z opcją samoczyszczenia i podglądem na żywo oraz nowy system autofokusa.

Nikon D3000
Nikon D3000
Mateusz Gołąb

Równocześnie z Nikonem D3 pojawił się następca półprofesjonalnej lustrzanki D200, czyli model Nikon D300. Co w nim nowego? Ma 12-megapikselową matrycę z opcją samoczyszczenia i podglądem na żywo oraz nowy system autofokusa.

W odróżnieniu od D200, który miał 10-megapikselową matrycę CCD, D300 wyposażony został w 12-megapikselową matrycę CMOS (niestety, nie jest to pełna klatka). Zapewnia ona zakres czułości ISO 100-1600 z opcją HI rozszerzającą czułość do ISO 3200. Kolejna nowość coraz powszechniej pojawiająca się w lustrzankach to podgląd obrazu na żywo na ekranie LCD. Podobnie jak i w D3, z tyłu znajdziemy duży ekran LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 920 tys. pikseli.

Nikon D300
Nikon D300

Przyzwoicie wygląda też prędkość robienia zdjęć seryjnych – 6 klatek/s. Nowe Nikony zostały wyposażone w wyjście HDMI, co umożliwia oglądanie zdjęć na ekranie telewizora HD. Ciekawie wygląda sprawa autofokusa, który ma aż 51 pól, co powinno znacznie ułatwić śledzenie i ustawianie ostrości na poruszającym się obiekcie. Układ obróbki obrazu EXPEED oraz system sterowania autofokusem Multi-CAM3500 znajdziemy również w pełni profesjonalnym Nikonie D3.

Nikon D300 trafi na rynek w listopadzie 2007 w cenie ok. 1800 dolarów.

*Źródło: Nikon *

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.