Kolejny tablet MultiTouch

Kieszonkowy Surface to ciekawa koncepcja, ale tylko koncepcja. Z kolei BumpTop 3D pokazuje, że MultiTouch można już dzisiaj mieć praktycznie we wszystkim. Na przykład w takim urządzeniu jak powyżej. To 10-calowy tablet rodem z Chin.

Kolejny tablet MultiTouch
Szymon Adamus

Kieszonkowy Surface to ciekawa koncepcja, ale tylko koncepcja. Z kolei BumpTop 3D pokazuje, że MultiTouch można już dzisiaj mieć praktycznie we wszystkim. Na przykład w takim urządzeniu jak powyżej. To 10-calowy tablet rodem z Chin.

Tablet działa pod systemem Windows 7 więc możliwości rozpoznawania dotyku w różnych miejscach jednocześnie ma "od nowości". Jeśli idzie o możliwości czysto techniczne to do dyspozycji użytkownik ma:

  • ekran 10,2 cala o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli (oczywiście multitouch),
  • procesor Intel Atom N270 1,6 GHz,
  • 1 GB pamięci RAM,
  • zintegrowaną kartę graficzną Intel 950,
  • 160 GB miejsca na dysku.

Rewelacji nie ma. Dla HDTVmaniaka przydałby się ekran 720p. Ale urządzenie jest przenośne, waży 2 kilogramy i mierzy 226,3 x 166,9 x 24,7 mm. Ma też komunikację WiFi, WCDMA, TD-SCDMA i CDMA2000 3G. Są nawet 3 porty USB i czytnik kart pamięci pięć w jednym. O HDMI niestety ani słowa, więc komunikacja z telewizorem będzie ograniczona.

Całość kosztuje równowartość 1600 złotych. Moim zdaniem nie jest to zbyt ciekawa oferta dla fana wysokiej rozdzielczości. O urządzeniu wspominam jednak dlatego, że pokazuje ono nowy trend w rozwoju gadżetów przenośnych. Ekrany o wysokiej rozdzielczości są już tanie i powszechne. Najwyższy czas by wreszcie pojawiło się kilka bardzo silnych odtwarzaczy multimedialnych i tabletów z możliwościami HD. Po co mamy na wakacje zabierać laptopa, jeśli do torby można by wrzucić wygodniejszego tableta?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.