Kolejny złodziejaszek złapany dzięki gadżetom

Cóż może zrobić zwykły złodziejaszek, kiedy na przeciw niemu stają najnowsze technologie?! Nawet laptopa nie uda mu się ukraść. Kilku już się o tym przekonało.

thief-chuck-green
thief-chuck-green
Damian

01.05.2009 | aktual.: 14.03.2022 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cóż może zrobić zwykły złodziejaszek, kiedy na przeciw niemu stają najnowsze technologie?! Nawet laptopa nie uda mu się ukraść. Kilku już się o tym przekonało.

Przekonał się o tym także złodziej, który chciał okraść Joshua'e Alstona z Newsweeka. Wkradł się on do domu dziennikarza w momencie, w którym ten się kąpał. Wyobrażacie sobie jakie było zdziwienie żurnalisty, gdy czyściutki wyszedł spod prysznica i zobaczył, że zniknęły wszystkie jego gadżety?!

logmein
logmein

Na szczęście, złodziej nie okazał się drugim Einsteinem i postanowił podłączyć się do sieci za pomocą skradzionego laptopa. Joshua tylko na to czekał, ponieważ na dysku był zainstalowany program LogMeIn, za pomocą którego można zrobić wiele rzeczy z poziomu innego komputera.

Dziennikarz przez jakiś czas zbierał informacje, które pomogłyby mu dowiedzieć się, gdzie jest złodziej. Przy okazji pobawił się z nim trochę. Cały czas ingerował we wszystkie jego poczynania, a 1. kwietnia zmienił tapetę na pulpicie na zdjęcie złodzieja przerobione w Photoshopie tak, aby ten wyglądał jak trędowaty.

Wszystko oczywiście skończyło się pomyślnie i Joshua odzyskał swoją własność.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
gadżetykomputerymilitaria
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.