Kolibree: nawet szczoteczka do zębów musi być smart. Przesada?

Kolibree: nawet szczoteczka do zębów musi być smart. Przesada?

Kolibree - elektroniczna szczoteczka do zębów
Kolibree - elektroniczna szczoteczka do zębów
Łukasz Michalik
07.01.2014 16:18, aktualizacja: 07.01.2014 16:40

Szczoteczka do zębów wydaje się banalnym przedmiotem. Wprawdzie producenci robią wszystko, by przekonać nas, że nowy profil czy dwa rodzaje włosia to przełom na miarę lądowania na Księżycu, ale zazwyczaj to po prostu marketingowa ściema. Na tegorocznych targach CES pokazano jednak coś znacznie ciekawszego – szczoteczkę do zębów w wersji smart. Co potrafi?

Sądzicie, że dobrze myjecie zęby? Podobno zwykłą szczoteczką trzeba to robić przez 3 minuty, ale przecież mycie myciu nierówne. Na szczęście powstało rozwiązanie, dzięki któremu zyskamy pewność, że nasze żeby są perfekcyjnie czyste.

Będzie to możliwe za sprawą ciekawego gadżetu pokazanego podczas CES 2014. Jest nim elektroniczna szczoteczka do zębów Kolibree. Zamontowano w niej akcelerometry, dzięki którym urządzenie wie, w jaki sposób szczotkujemy zęby. Szczoteczka komunikuje się ze smartfonem, wyświetlając na nim statystyki i różne informacje, dzięki czemu możemy się przykładowo dowiedzieć, które zęby zostały podczas mycia pominięte.

Kolibree ma również zachęcać do regularnego mycia zębów, przyznając nagrody tym użytkownikom, którzy nie zaniedbują higieny jamy ustnej. Kampania, dzięki której ma ruszyć produkcja tego gadżetu, wystartuje niedługo na Kickstarterze. Ale czy ma sens? Przy całej sympatii dla pomysłu, by dzięki elektronicznym gadżetom lepiej dbać o zęby, mam wrażenie, że Kolibree to jednak trochę przerost formy nad treścią. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę planowaną cenę gadżetu, która ma zawierać się w przedziale 100-200 dol.

A przy okazji w głowie rodzi się paranoiczne podejrzenie, że po pojawieniu się tej szczoteczki na rynku okaże się, że NSA otwiera nowe centrum danych, przetwarzające informacje o tym, kogo i w jakiej części świata będą dzisiaj bolały zęby.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)