Konkurencja dla Visty?

HP dementuje pogłoski o tym, że pracuje nad systemem operacyjnym, mającym konkurować z Vistą. Przyznaje jednak, że rozwija oprogramowanie, które mogłoby całkowicie ominąć niektóre jej funkcje.

Konkurencja dla Visty?
Grzesiek Powalski

15.09.2008 08:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HP dementuje pogłoski o tym, że pracuje nad systemem operacyjnym, mającym konkurować z Vistą. Przyznaje jednak, że rozwija oprogramowanie, które mogłoby całkowicie ominąć niektóre jej funkcje.

Dziewięć miesięcy temu HP sformował grupę, która miała dać klientom szybką i łatwą alternatywę dla pewnych aplikacji Visty. Zespół skupia się na technologii ekranu dotykowego, dzięki któremu użytkownicy mogą oglądać filmy i przeglądać obrazy.

Szefowie HP nie posuwają się do tego, aby powiedzieć, że jest tworzony kompletnie nowy system operacyjny. Jednak Business Week, powołując się na swoje źródła wśród pracowników działu PC firmy, twierdzi, że tak właśnie jest. System operacyjny miałby się opierać na Linuksie i być prostszy w obsłudze.

Nie tylko HP odwraca się od Microsoftu. Intel oraz Dell również mają dość Visty. Obie firmy promują Linuksa, jako podstawowy system w swoich netbookach.

Źródło: CrunchGear

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.