Korepetycje przez Skype - płać mniej za naukę

Wygodny fotel i pogniecione dresowe spodnie, nogi założone na zagracony blat biurka, a przed ekranem monitora... nauczycielka. To nie opis gracza, który zatracił się na kilka dni w ulubionym RPG, ale widok ucznia korzystającego z najnowszych metod chodzenia na „korki”.

Korepetycje przez Skype - płać mniej za naukę
Joanna Szczepaniak

01.04.2010 | aktual.: 15.01.2022 14:43

Wygodny fotel i pogniecione dresowe spodnie, nogi założone na zagracony blat biurka, a przed ekranem monitora... nauczycielka. To nie opis gracza, który zatracił się na kilka dni w ulubionym RPG, ale widok ucznia korzystającego z najnowszych metod chodzenia na „korki”.

Sieć „skajpowych” doradców wykorzystujących platformę Skype Prime istnieje już od 2007 roku, ale dopiero od niedawna taka forma pobierania i sprzedawania wiedzy w formie korepetycji staje się w Polsce popularna.

Uruchomiona przez Skype usługa [Skype Prime](http://www.skype.com/intl/pl/allfeatures/skypeprime/) zachęca „Jeżeli chcesz zdobyć nową umiejętność lub uzyskać poradę eksperta, możesz przeszukać katalog Skype Prime. Po odszukaniu odpowiedniego usługodawcy zadzwoń do niego przez Skype i uzyskaj poradę w ramach rozmowy głosowej lub wideo. W ten sposób możesz uczyć się siedząc wygodnie w domu.”

Nauczyciele chętni do udzielania korepetycji przez Skype ogłaszają się także na różnych witrynach, począwszy od tych związanych stricte z umiejętnościami wykładowców np.: serwisy językowe, jak i na tych zrzeszających społeczności danej miejscowości.

Gdzie szukać ofert nauki przez Skype?

Dosyć rozbudowaną platformą związaną z nauką języka angielskiego jest serwis polishenglish4u.com oraz e-konwersacje.com.pl. Sporą ilość aktualnych anonsów można wyszukać za pomocą gumtree.pl. Coraz więcej ofert nauki przez internet znajduje się na witrynach z giełdami korepetycji. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „korepetycje przez Skype” można w kilka minut znaleźć nauczycieli wielu przedmiotów, jednak najwięcej ofert jest dodawana przez nauczycieli języków obcych. Co ciekawe, wśród anonsów można odszukać prawdziwe perełki, jak na przykład korepetycje z... anatomii. Sposób przekazywania takiej wiedzy musi być bardzo ciekawy. ;)

Jak wyglądają lekcje przez Skype?

Nauczyciel z reguły podsyła swojemu uczniowi potrzebne materiały przez e-mail. W nauce pomagają najprzeróżniejsze tutoriale, artykuły i filmiki wideo obecne w sieci. Niezmiernie przydatne okazują się także programy, które pozwalają widzieć pulpit osoby znajdującej się po drugiej stronie łącza. Wygodne słuchawki z mikrofonem to ostatni element niezbędny do bezproblemowego przekazywania i odbierania wiedzy.

Nauka przez Skype ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu, zarówno dla nauczyciela jak i dla ucznia. Ponadto wirtualne lekcje oszczędzają niektórym stresu związanego z przebywaniem twarzą w twarz z obcą osobą. Kolejny plus to możliwość wykorzystania nowoczesnych form przekazywania wiedzy, dostępnych tylko w sieci, a są to materiały foto i video, ciekawie skonstruowane gry słowne i liczbowe, pokazy slajdów czy nagrania dźwiękowe.

Korepetycje udzielane przez Skype są często dużo tańsze od tych udzielanych twarzą w twarz. Takie lekcje wciąż kosztują od 10 do 30 zł za godzinę, ale możliwość nauki „matmy” czy „angola” w domowych pieleszach i z możliwością wyłączenia nauczycielki(a) jest dla wielu osób bezcenna.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.