Kto mówił, że zapałki nie służą do zabawy?

Kto mówił, że zapałki nie służą do zabawy?
Marcin Krzewicki

01.09.2010 12:00, aktual.: 11.03.2022 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Może nie chodzi o samą zabawę, która do niczego nie prowadzi, ale o modelarstwo. I to nie byle jakie, tylko to z "wyższej półki". Otóż Patrick Acton odtworzył miniaturowy model Minas Tirith (Wieży Czat), którą mieliśmy okazję podziwiać nieraz w trylogii "Władca Pierścieni".

Półtora roku temu opisywaliśmy zmagania Patricka Actona z zapałkami. Budował, budował i zbudował. Jego wieża z zapałek jest największym i najbardziej szczegółowym modelem filmowej architektury, która do tej pory istniała tylko w zamierzchłych, wykreowanych przez Tolkiena czasach.

Kiedy to powstało?

Obraz

Budowa wieży rozpoczęła się już w 2007 roku. Patric skupił się nie tylko na głównej architekturze, ale też na mniejszych obiektach u podnóża Minas Tirith. Dzięki temu całość wygląda bardzo realistycznie, wdzięcznie i dostojnie.

Gdzie można zobaczyć wieżę?

Obraz

Model będzie można podziwiać pod koniec listopada 2010 roku w Matchstick Marvels, które znajduje się w USA, a konkretnie w stanie Iowa w Gladbrook. Szkoda, że dzieło sztuki z zapałek nie odwiedzi chociażby jednego państwa Unii Europejskiej. Niestety, lot przez ocean mógłby okazać się zabójczy dla kruchej wieży.

Kilka detali

Obraz

Wieża Minas Tirith nie jest jedynym dziełem Patricka, ale z racji ogromnej liczby fanów trylogii Tolkiena model ten będzie chyba jego najsławniejszym dziełem. Zresztą do jego budowy zużyto prawie 500 000 zapałek.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)