Kusza zrobiona z patyczków do szaszłyków! [wideo]

Wydaje się, że sam Leonardo Da Vinci nie zaprojektowałby takiej kuszy lepiej. Kształt oraz sposób działania jest bardzo podobny do projektów mistrza. Skomplikowany na pierwszy rzut oka projekt, został jednak wykonany metodą chałupniczą przez projektanta-amatora!

Kusza zrobiona z patyczków do szaszłyków! [wideo]
Artur Starzyk

13.11.2009 | aktual.: 14.03.2022 10:08

Wydaje się, że sam Leonardo Da Vinci nie zaprojektowałby takiej kuszy lepiej. Kształt oraz sposób działania jest bardzo podobny do projektów mistrza. Skomplikowany na pierwszy rzut oka projekt, został jednak wykonany metodą chałupniczą przez projektanta-amatora!

W zasadzie słowo amator nie oddaje pasji z jaką domorosły konstruktor buduje swoje drewniane gadżety. Zacięcia z pewnością mógłby mu pozazdrościć nie jeden profesjonalista. Co o nim wiemy? Nie wiele. Wiadomo tylko, że posiada swój własny kanał na youtube na którym opublikował kilka filmików z różnymi wersjami swojej kuszy.

Jedną z nich możecie podziwiać na filmiku poniżej. Konstrukcja została wykonana z materiałów codziennego użytku, takich jak: patyczki po lodach, lizakach oraz szaszłykach. Całość sklejono za pomocą gorącego kleju (takiego z pistoletu ) i uzupełniono gumką, która spełnia rolę cięciwy.

Mini Foldable Crossbow

Jak zapewne zauważyliście, drewniany pocisk potrafi całkiem szybko polecieć, jak również wbijać się w miękkie przeszkody. Jeśli więc planujecie zbudowanie podobnego gadżetu w domu, to nie starajcie się celować do człowieka z bliskiej odległości.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.