Kwangmyongsong-3B i drony-kamikadze. Technologiczne szaleństwa Korei Północnej

Kwangmyongsong-3B i drony-kamikadze. Technologiczne szaleństwa Korei Północnej
Redakcja Gadżetomanii

14.12.2012 13:00, aktual.: 10.03.2022 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Satelita na orbicie noszący nazwę, przy której trudno zachować powagę. Piramidy w 2013 roku. Hydroelektrownia na cześć prezydenta. Śmiercionośne długopisy. A także legowiska jednorożców. Jedno trzeba Koreańczykom przyznać: mają wyobraźnię.

Satelita na orbicie noszący nazwę, przy której trudno zachować powagę. Piramidy w 2013 roku. Hydroelektrownia na cześć prezydenta. Śmiercionośne długopisy. A także legowiska jednorożców. Jedno trzeba Koreańczykom przyznać: mają wyobraźnię.

Nierówno pod orbitą

Wczoraj świat obiegła informacja, że Korea Północna wystrzeliła rakietę dalekiego zasięgu. Pierwsze próby odbyły się w kwietniu, ale poszło raczej słabo. Tym razem - pełen sukces. Wyniesiony przez rakietę satelita został umieszczony na orbicie. Mówiono, że może Japończycy będą próbowali ją ustrzelić w locie, ale ostatecznie nie podjęli się zadania.

Kwangmyongsong-3B umieszczono na wysokości około 490-590 km.

Na potrzeby nieudanego kwietniowego startu przygotowano taką oto wizualizację:

Koreańskie dziwactwa

Obraz

Nieco wcześniej, bo w lutym, południowokoreański dziennik "Chosun Ilbo" donosił, że Korea Północna pracuje nad, trzymajcie się, bezzałogowymi dronami-kamikadze. Choć z tych akurat korzystały już inne kraje, to i tak pamiętajmy, że cały czas mówimy o państwie, w którym na cześć urodzin władcy stawia się... hydroelektrownię. I to nie byle jaką, bo w skład kompleksu Hyiczhon wchodzą dwie tamy oraz gigantyczna sieć podziemnych tuneli.

Tablet światełkiem w tunelu

Skąd oni biorą te szalone pomysły? Nie tak dawno pisaliśmy o zawierającym ukrytą igłę długopisie używanym przez koreańskiego szpiega. A także o podanej przez Północnokoreańską Centralną Agencją Prasową informacji, jakoby archeolodzy odnaleźli legowisko mitycznego jednorożca. Choć prędzej uwierzę w to, niż w fakt, że ktoś z nas poprawnie wymówi nazwę nowego satelity za pierwszym razem.

North Korea Party Rock Anthem ft. Kim Jong Il

Chyba jedyna normalna związana ze światem technologii i nauki rzecz z Korei Północnej, o której ostatnio dowiedział się świat, to pokazany pod koniec września tablet Samjiyon. W czasach gdy firmy z Korei Południowej, Samsung i LG, podbijają technologiczny świat, sąsiadom udaje się stworzyć jedno małe urządzonko, które najbardziej szokuje tym, że działa na systemie operacyjnym Android, podczas gdy w Korei Północnej duża część usług firmy Google jest zakazana.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)