Chcesz wiedzieć, kiedy nad głową przelatuje Ci stacja kosmiczna? [wideo]

ISS Lamp, bo tak nazywa się biurkowy "wykrywacz" stacji kosmicznej, to - biorąc pod uwagę wygląd i funkcje - zwykła lampka. Unikalną funkcją dodatkową jest świecenie w bardzo konkretnym momencie.

Chcesz wiedzieć, kiedy nad głową przelatuje Ci stacja kosmiczna?  [wideo]
Grzegorz Nowak

13.06.2011 13:00

ISS Lamp, bo tak nazywa się biurkowy "wykrywacz" stacji kosmicznej, to - biorąc pod uwagę wygląd i funkcje - zwykła lampka. Unikalną funkcją dodatkową jest świecenie w bardzo konkretnym momencie.

Na co dzień większość zapomina o tym, że nad nami znajduje się stała placówka badawcza, której załoga jest wspaniałym przykładem na to, co wspólnymi siłami potrafi osiągnąć ludzkość. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to wysiłek krajów, które jeszcze nie tak dawno współzawodniczyły o prymat w kosmosie. Współpraca, jak widać, przyniosła znacznie lepsze korzyści.

Obraz

Nathan Bergey konstruując tę ciekawą lampkę, chciał zwrócić uwagę na to, co znajduje się nad naszymi głowami. Urządzenie ma za zadanie powiadamiać za każdym razem, gdy Stacja Kosmiczna będzie przelatywać nad właścicielem. Lampka będzie się świecić cały czas, gdy ISS znajduje się co najmniej 10 stopni nad horyzontem.

Określenie dokładnej pozycji stacji (a ta czasem zmienia się w dość nieprzewidywalny sposób) możliwe jest dzięki na bieżąco aktualizowanej stronie Heavens above. Nathan przygotował nawet specjalną aplikację, która pokazuje, ile pozostało czasu do następnego przelotu stacji.

Aplikacja ISS Notify
Aplikacja ISS Notify

Podobnie jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, lampka ISS Notify ma służyć dla dobra ludzkości, więc każdy może ją skonstruować (jeśli jesteście tym zainteresowani, odwiedźcie stronę projektu). Poniżej możecie obejrzeć jak działa sama lampka.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.