Lansche Audio No. 5.1 - niemiecka solidność musi kosztować

Marcin pisał dziś o szklanych kolumnach, tymczasem ja proponuję zwrócić uwagę na bardziej tradycyjny z wyglądu, choć znacznie droższy produkt.

Lansche Audio No. 5.1 (fot. Lansche Audio)
Lansche Audio No. 5.1 (fot. Lansche Audio)
Kamil Homziak

Marcin pisał dziś o szklanych kolumnach, tymczasem ja proponuję zwrócić uwagę na bardziej tradycyjny z wyglądu, choć znacznie droższy produkt.

Model niemieckiego Lansche Audio o dość skomplikowanej nazwie No. 5.1 Three-Way Loudspeaker ma zapewnić niespotykane wrażenia soniczne dzięki nieograniczonemu pasmu przenoszenia i dynamice. Ma stworzyć wrażenie, jakby słuchacz znajdował się na scenie razem z muzykami.

W świeżo wydanej wersji poprawiono głośnik wysokotonowy Corona Plasma Tweeter, zastosowano nowy, 4-calowy głośnik średniotonowy produkcji Audio Technologies oraz inny układ zwrotnicy. Kolumny urosły w pionie do 104 cm, ponieważ trzeba było wygospodarować miejsce na dwa głośniki niskotonowe o średnicy 8,7-cala każdy, a także na pasywny port Bass Reflex. Nie zabrakło terminali w standardzie Bi-Wire.

Wszystkie udogodnienia muszą kosztować - podstawowa wersja No. 5.1 Three-Way Loudspeaker kosztuje 40 000 dolarów za parę (około 133 000 zł). Dotyczy to jednak wariantu z satynową okleiną, za błyszczący lakier trzeba dodatkowo dopłacić 5000 dolarów. Cóż, za tę kwotę można kupić pół mieszkania czy niezłej klasy samochód. Może lepiej dokonać więc takiego wyboru, a za resztę kupić znacznie tańsze, a pewnie nieznacznie gorsze głośniki?

Źródło: Electronic House

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.