Laptop z małymi OLED-ami

Skoro można robić klawiatury z przyciskami będącymi w istocie ekranami OLED, to czemu by nie instalować małych paneli tego typu w komputerach? Intel pokazuje takiego notebooka.

laptop z OLED
laptop z OLED
Szymon Adamus

W pełnej wiadomości prezentacje wideo.

Skoro można robić klawiatury z przyciskami będącymi w istocie ekranami OLED, to czemu by nie instalować małych paneli tego typu w komputerach? Intel pokazuje takiego notebooka.

W pełnej wiadomości prezentacje wideo.

Komputer widoczny na zdjęciu powyżej cztery ekrany. Główny wykonany w technologii LCD i trzy dodatkowe OLED-y nad klawiaturą. Taka konstrukcja ma podobno pomóc w organizacji informacji. Ciekam jestem tylko jak wypada na tle tego pomysłu faktyczna wygoda użytkowania takiej ilości wyświetlaczy?

Prototyp nazywa się Tangent Bay i ma być podobno pierwszym na świecie wieloekranowym komputerem z komunikacją dotykową multitouch. Na filmie prezentuje się ciekawie, ale czy naprawdę usprawniało by to codzienne używanie laptopa? Rozumiem, że takie ekraniki to "bajer", ale identyczną funkcjonalność mamy przecież na zwykłym ekranie pełnym otwartych okien programów. A patrząc na filmy wydaje mi się, że myszka jest jednak szybsza.

Niemniej to zawsze jeden z kolejnych pomysłów na wykorzystanie OLED-ów, więc życzę mu powodzenia.

Źródło: CNET

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.