Laptopy dla graczy – jaki najlepszy? Czym się kierować przy zakupie

Laptopy dla graczy to obecnie bardzo prężnie rozwijająca się gałąź, a po tego typu sprzęt coraz częściej sięgają również osoby nie zainteresowane gamingiem. Czemu? Ponieważ to wydajne laptopy, które oferują najlepszą wydajność w stosunku do ceny.

Jaki laptop do gier wybrać?
Jaki laptop do gier wybrać?
Źródło zdjęć: © Materiały producenta
Redakcja Gadżetomanii

24.06.2019 | aktual.: 03.10.2019 15:35

Jak wspomnieliśmy na początku laptopy dla graczy charakteryzuje bardzo duża wydajność. To w nich montowane są najmocniejsze procesory, dobre układy chłodzenia oraz lepsze karty graficzne. Na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy kupić dobry laptop do gier?

Jaki laptop do gier – ranking

Wiele popularnych marek, jak Lenovo, HP czy Acer mają w swojej ofercie laptopy dla graczy. Wybraliśmy kilka z nich, które naszym zdaniem są warte polecenia.

Laptop HP Omen
Laptop HP Omen© Materiały producenta

Laptopy dla graczy – najważniejsze parametry

Szukając laptopa gamingowego należy zwrócić przede wszystkim uwagę na kilka podstawowych parametrów, które omówimy bardziej szczegółowo poniżej.

Procesor – do odpalenia i płynnego działania gier potrzebny jest mocny procesor. Zalecamy, by wybierając laptop gamingowy wybrać model z procesorem co najmniej Inter Core i5, ale bardziej wymagający gracze, którym zależy na najlepszej wydajności w nowych grach powinni zdecydować się na zakup laptopa z procesorem z serii i7. Dobrze jeśli procesor jest 7. lub 8. generacji, co możemy rozpoznać po odpowiednim oznaczeniu.

Karta graficzna – to od niej w dużej mierze będzie zależeć płynność działa i wydajność w grach, dlatego od razu należy odrzucić modele, które nie mają dedykowanej karty graficznej, a jedynie modele ze zintegrowaną kartą. Optymalnym wyborem będzie dedykowana karta nVidia lub Radeon z 2 lub 4 GB VRAM.

RAM – pamięć operacyjna również wpłynie na płynność w grach czy np. szybkość doczytywania się dużych obszarów map. Dobry laptop dla gracza powinien zostać wyposażony w co najmniej 8 GB RAM. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór laptopa z wolnym slotem na dodatkową kość RAM, którą możemy dokupić w przyszłości.

Dysk SSD czy HD – laptopy z dyskami SSD są droższe i dyski te mają często o wiele mniejszą pojemność. Jednak warto jest zainwestować w laptop z dyskiem SSD, na którym zainstalujemy system, co wpłynie na ogólny komfort pracy na laptopie. W grach dysk SSD pozwoli na szybsze doczytywanie danych, ale poza tym nie odczujemy wzrostu wydajności w grze, tak więc warto mieć dodatkowy dysk HDD, na którym będziemy mogli przechowywać duże ilości danych.

Pozostałe parametry, jak np. rozmiar ekranu czy waga laptopa nie są tak ważne w przypadku laptopów dla graczy. W tym wypadku należy się kierować własnymi potrzebami i preferencjami. Większość modeli gamingowym ma agresywny, nowoczesny design, co jest cechą charakterystyczną np. linii Acer Predator, Lenovo Legion czy HP Omen.

Warto wspomnieć, że laptopy dla graczy to dobre rozwiązanie również dla osób zajmujących się renderowaniem filmów czy grafiki. Tego typu sprzęty są bardzo wydajne, wyposażone zwykle w bardzo dobre karty graficzne oraz dużą ilość RAM. Duże zainteresowanie sprawia, że rynek cały czas się powiększa, a dobry laptop dla graczy możemy kupić w bardzo konkurencyjnej cenie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.