Laserowy monokl - rodem z filmu Star Trek (wideo)

Internauta przedstawiający się jako Lemonie postanowił własnoręcznie stworzyć coś, co przypomina optyczny celownik laserowy. Jak myślicie, do czego może służyć ten tajemniczy przyrząd?

Laserowy monokl - rodem z filmu Star Trek (wideo)
Krzysztof Ruszczyński

Internauta przedstawiający się jako Lemonie postanowił własnoręcznie stworzyć coś, co przypomina optyczny celownik laserowy. Jak myślicie, do czego może służyć ten tajemniczy przyrząd?

Odpowiedź jest brutalna i oczywista: do niczego, chociaż w moim przypadku pojawił się nawet lekki uśmiech na twarzy. Jak twierdzi sam twórca laserowej lupy, swoje powstanie zawdzięcza ona parodii popularnej serii filmu Star Trek The Next Generation, której autorem jest znany angielski komik Austin Powers. Do stworzenia widocznego na zdjęciu monokla Lemonie użył następujących części: przerobionej lupy powiększającej, lasera o wąskim kącie padania, trochę plastiku, metalu i innych rupieci (między innymi kabel zasilający PC, co można wywnioskować przypatrując się fotografii twórcy). Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was do zapoznania się z autorskim materiałem wideo.

monocle.wmv

Jedno jest pewne. Jeżeli w przyszłości zaatakuje nas znana ze Star Trek nieprzyjazna rasa Borg, Lemonie jako pierwszy będzie miał szanse pertraktować warunki kapitulacji w imieniu ludzkości.

Źródło: LikeCool.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.