Laserowy telewizor Mitsubishi przetestowany

Szczęściarze z TheTechLounge mieli okazję rzucić bliżej okiem na panel LaserVue, pierwszy telewizor laserowy, który ma szansę zawojować rynek i porównać go do dwóch tradycyjnych ekranów - plazmy Pioneera Elite 60" i LCD Sharpa Aquos 65".

Laserowy telewizor Mitsubishi przetestowany
Szymon Adamus

Szczęściarze z TheTechLounge mieli okazję rzucić bliżej okiem na panel LaserVue, pierwszy telewizor laserowy, który ma szansę zawojować rynek i porównać go do dwóch tradycyjnych ekranów - plazmy Pioneera Elite 60" i LCD Sharpa Aquos 65".

Panel ma 32 cm grubości, ponad metr wysokości i waży około 62 kilogramów. To nie mało. Pamiętajmy jednak, że telewizory laserowe są bliskie konstrukcyjnie do paneli DLP. W porównaniu do niektórych z nich to akceptowalne rozmiary. Szczególnie przy jakości, która podobno rzuca na kolana.

Wcześniejsze wiadomości na temat telewizora z targów CES mówiły, że kolory na prototypowym panelu Mitsubishi wydawały się prawie surrealistyczne - pisze Cameron Baker z TheTechLounge. Zgadzam się z tym. Zadbaliśmy o to by ustawienia wszystkich testowanych telewizorów były jak najbardziej zbalansowane, a kolory na LaserVue były i tak zauważalnie lepsze.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2008/10/testnathetechlounde.jpg)

Dodatkowo telewizor czerpie zauważalnie mniej prądu niż konkurencyjne technologie.

*Plazma Pioneer Elite 60" potrzebuje 524W, LCD Sharp Aquos 65" 525W z kolei Mitsubishi 65" LaserVue TV czerpie tylko135W *- dodaje Baker.

Autorzy zastrzegają jednak w swoim materiale, że na pełną ocenę telewizora jeszcze za wcześnie. Czekają na możliwość przetestowania LaserVue w bardziej kontrolowanych warunkach.

A co pod maską?

  • Przekątna 65 cali,
  • rozdzielczość 1080p,
  • 120 Hz,
  • prawie 200% gamy kolorów,
  • 4x HDMI 1.3a, 3x component, PC/DVI, S-Video,
  • możliwości 3D (z okularami).

Cena? 6 999 dolarów.

Źródło: HDTVmania.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.