Laserowy, trójwymiarowy skaner i drukarka 3D domowej kontrukcji [wideo]

Trójwymiarowy skaner przyda się architektom oraz grafikom komputerowym. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na zakup profesjonalnego sprzętu. Urządzenia 3D można zbudować samemu.

drukarka
drukarka
Marcin Krzewicki

Trójwymiarowy skaner przyda się architektom oraz grafikom komputerowym. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na zakup profesjonalnego sprzętu. Urządzenia 3D można zbudować samemu.

Posiadanie skanera i drukarki, które obsługują tryb 3D jest marzeniem niejednego projektanta. Niestety nowoczesny sprzęt, który dopiero co ukazał się na komercyjnym rynku bywa piekielnie drogi. Tak się składa, że budowa laserowego, trójwymiarowego skanera nie jest kosztowna. Na pierwszym filmie możecie zobaczyć dokładną zasadę działania takiego samodzielnie złożonego sprzętu.

Na drugim wideo możecie zobaczyć w akcji drukarkę 3D zbudowaną domowymi sposobami, która po kawałku tworzy głowę Walt'a Disneya. Sprzęt ogólnie przypomina nieco przerobioną frezarkę CNC. Trudno jest mi jednoznacznie stwierdzić jaki materiał jest używany w tej drukarce do tworzenia przestrzennych modeli. Powszechnym i tanim budulcem dla obiektów 3D w tego typu sprzętach (domowej konstrukcji) jest mieszanka gipsu dentystycznego i maltodekstryny, która pełni funkcję kleju. Obejrzyjcie jak sprawują się trójwymiarowe skanery i drukarki, które zbudowano własnoręcznie.

Homemade 3D Printer at work printing a head.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
newsgadżetykomputery

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.