Latające samochody? Może już niedługo... (wideo)

Latające samochody są możliwe na razie tylko w teorii? Nic bardziej mylnego! Naukowcy już pracują nad pierwszymi układami, które miałby zasilać właśnie takie pojazdy. Co jednak najważniejsze - badania przynoszą pierwsze efekty!

latajacy-samochod-jetsonowie
latajacy-samochod-jetsonowie
Damian

31.10.2009 | aktual.: 14.03.2022 10:21

Latające samochody są możliwe na razie tylko w teorii? Nic bardziej mylnego! Naukowcy już pracują nad pierwszymi układami, które miałby zasilać właśnie takie pojazdy. Co jednak najważniejsze - badania przynoszą pierwsze efekty!

Osobą za to odpowiedzialna jest Brytyjczyk -  Roger Shawyer. Już sporo czasu temu, zaproponował on teorię silnika elektromagnetycznego EmDrive (electromagnetic drive). Miał on wykorzystywać mikrofale do wytworzenia ciągu z energii elektrycznej. Niestety, niewiele osób podzielało zapał fizyka, a rząd przestał finansować jego pracę.

Jednak za badania wzięli się Chińczycy z Politechniki Północno-zachodniej w Xi'an. Silnik waży jedyne 7 kilogramów i w ogóle nie potrzebuje paliwa. Jedynym wymogiem jest ciągle dostarczanie energii elektrycznej. W dzisiejszych czasach to żaden problem. Wystarczą jakieś ekstra bateryjki i po "kłopotku".

Badaniom cały czas przyglądają się Brytyjczycy wraz z Shawyerem na czele. Jest on zdania, że cztery takie napędy byłyby w stanie unieść pojazd o wadze 450kg. Wystarczyłoby dołożyć silnik odrzutowy i samochód mógłby osiągać prędkość nawet 425 kilometrów na godzinę!

Naukowcy chcą w ciągu najbliższych 10 lat zbudować pojazd, który byłby w stanie przemieścić się z Londynu do Sydney w ciągu 3 godzin lub zabrać 40 tonowy ciężar na księżyc w czasie 4 dni. Poprzeczka podniesiona naprawdę wysoko, ale najwyraźniej jest to możliwe!

EmDrive

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.