Latawiec Festo, czyli latająca geometria [wideo]

Ten dziwaczny, geometryczny kształt unosi się w powietrzu i może poruszać się w przestrzeni dzięki własnemu napędowi. Opracowany przez firmę Festo latawiec nie tylko zachwyca futurystycznym wyglądem, ale również rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Czy takimi zabawkami będą się bawić nasze dzieci?

Fot. Festo
Fot. Festo
Grzegorz Nowak

25.04.2012 | aktual.: 10.03.2022 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten dziwaczny, geometryczny kształt unosi się w powietrzu i może poruszać się w przestrzeni dzięki własnemu napędowi. Opracowany przez firmę Festo latawiec nie tylko zachwyca futurystycznym wyglądem, ale również rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Czy takimi zabawkami będą się bawić nasze dzieci?

Być może niektórym z Was nazwa firmy Festo wydaje się znajoma. Jej inżynierowie już wcześniej dowiedli umiejętności kreowania niecodziennych maszyn latających, demonstrując SmartBirda. SmartInversion jest jednak zupełnie inną maszyną, która zadziwia pomysłowością i konstrukcją.

Latający obiekt został stworzony na podstawie projektu Paula Schatza - wynalazcy. Maszyna ma postać przegubowego pierścienia z lekkiego materiału wypełnionego helem. Nietypowy kształt pozwala całej konstrukcji na składanie się i rozkładanie. Ten ruch, zwany inwersją, pełni funkcję napędu, dzięki niemu wynalazek z łatwością porusza się w powietrzu.

Zobacz także

Co więcej, SmartInversion można kontrolować za pomocą smartfona niczym zdalnie sterowane zabawki. Trzy silniczki, komputer pokładowy oraz szkielet z włókna węglowego umożliwiają poruszanie całą konstrukcją, sprawiając, że latawiec robi niesamowite wrażenie. Zresztą sami zobaczcie na poniższym filmiku. Na razie firma Festo poszukuje praktycznych zastosowań dla swojego wynalazku, ale myślę, że niejeden geek spędziłby długie godziny, bawiąc się takim odjechanym latawcem.

Festo SmartInversion

Źródło: geekologiepopsci

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.