SpiralFrog upadł

SpiralFrog zadebiutował w sieci w 2007 roku. Był serwisem z nowym modelem biznesowym opartym na reklamie, pozwalającym legalnie ściągać muzykę. Nic nie wskazywało na to, że nagle upadnie. Niestety przed paroma dniami został zamknięty.

SpiralFrog upadł
Mateusz

24.03.2009 17:06

zadebiutował w sieci w 2007 roku. Był serwisem z nowym modelem biznesowym opartym na reklamie, pozwalającym legalnie ściągać muzykę. Nic nie wskazywało na to, że nagle upadnie. Niestety przed paroma dniami został zamknięty.

Serwis ars technica poinformował, że prawdopodobną przyczyną upadku firmy był rosnący dług i śmierć zabezpieczeń DRM.

O SpiralFrog zrobiło się głośno w 2006 r. kiedy to obiecano, że zostanie pokonane nielegalne ściąganie muzyki przy użyciu p2p. System polegał na tym, że każdy kto godził się na oglądanie reklam przynajmniej raz w miesiącu mógł ściągnąć ze SpiralFrog muzykę. Pliki były chronione technologią PlaysForSure DRM Microsoftu. Przestawały działać, jeżeli ktoś nie zalogował się raz w miesiącu do serwisu w celu obejrzenia reklamy.

Jak podaje Cnet, w ubiegłym roku SpiralFrog pożyczył 9 milionów dolarów aby utrzymać płynność finansową. Jednak to nie pomogło, dlatego postanowiono wstrzymać działalność i przekazać swoje aktywa na spłatę długów.

Wszystko wskazuje na to, że system jaki oferował SpiralFrog nie spodobał się użytkownikom. Popularność takich sklepów jak iTunes Store czy MP3 Downloads od Amazon są dowodem na to, że internauci wolą zapłacić za muzykę i móc korzystać z niej bez ograniczeń, a tego SpiralFrog niestety nie oferował.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.