Lecimy na mroczą stronę Księżyca

Zanim postawimy pierwsze kroki na Marsie, powinniśmy lepiej zbadać własne podwórko. Takiego zdania są naukowcy, którzy przygotowują właśnie wyprawę mającą na celu zbadać najodleglejszą część naszego ziemskiego satelity.

Far side of moon
Far side of moon
Jakub Tabaczewski

Zanim postawimy pierwsze kroki na Marsie, powinniśmy lepiej zbadać własne podwórko. Takiego zdania są naukowcy, którzy przygotowują właśnie wyprawę mającą na celu zbadać najodleglejszą część naszego ziemskiego satelity.

Czy wiedzieliście, że od czasu misji Apollo w 1968 roku nikt nie badał tzw. ciemnej strony księżyca? Wygląda na to, ze czas aby zmienić ten porządek rzeczy. Obecnie przygotowywane jest załogowa misja mająca na celu zbadanie tej najsłabiej poznanej części księżyca. Astronauci posłużą się zdalnie sterowanymi robotami w celu pobrania próbek gruntu. Ponadto zbadają South Pole-Aitken basin - jeden z najstarszych księżycowych kraterów.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie planowanej misji. Lot na księżyc będzie testem technologii, która ma docelowo posłużyć podczas planowanej wyprawy na Marsa. Długa, bo ponad sześciomiesięczna wyprawa pozwoli również sprawdzić zachowania i wytrzymałość amerykańskich astronautów. Uzyskane informacje mają pozwolić na jeszcze lepsze przygotowanie do podboju czerwonej planety.

Moon exploring
Moon exploring

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.