Lęk wysokości i choroba lokomocyjna nie powstrzymają cię przed podbojem kosmosu

Jeśli boisz się zagrożeń kosmicznej turystyki albo chwilowo jeszcze cię na nią nie stać, możesz pomyśleć o alternatywie. Na początek, zamiast siebie, wyślij w kosmos... swoje zdjęcie. Ewentualnie możesz też wybrać się na wyprawę, by podziwiać kosmos. Ale pozostając na naszej planecie.

Lęk wysokości i choroba lokomocyjna nie powstrzymają cię przed podbojem kosmosu
Redakcja Gadżetomanii

Jeśli boisz się zagrożeń kosmicznej turystyki albo chwilowo jeszcze cię na nią nie stać, możesz pomyśleć o alternatywie. Na początek, zamiast siebie, wyślij w kosmos... swoje zdjęcie. Ewentualnie możesz też wybrać się na wyprawę, by podziwiać kosmos. Ale pozostając na naszej planecie.

Fotki na orbicie

Wyprawę w kosmos można zacząć na przykład od wysłania tam swojej fotki. Okazuje się, że nie dość, że wcale nie jest to takie trudne, to jeszcze umożliwią ci to... Polacy.

Obraz

Zdjęcia, małe filmy i teksty trafią na orbitę okołoziemską na pokładzie polskiego satelity Heweliusz.

Warunki są bardzo jasne: fotka może mieć najwyżej 300kb (preferowany format - jpg) , film - 1MB (pliki mp4). Wysyłasz to na adres  zdjeciewkosmos@gmail.com i... to właściwie wszystko. Materiały trafią na kartę pamięci, która wraz z Heweliuszem śmignie w kosmos, a ty dostaniesz jeszcze e-mailem certyfikat.

Nie podejrzewam, że to ściema, za akcję odpowiada bowiem między innymi Centrum Badań Kosmicznych PAN. Więcej szczegółów i regulamin znajdziecie na tej stronie. Choć oczywiście nie wszyscy zadowolą się samą satysfakcją z tego, że ich dzieło powędrowało ku nieznanemu...

A może na zorzę?

Innym bezpiecznym, a w każdym razie niewymagającym oderwania się od podłoża sposobem na podziwianie kosmosu jest wyprawa astronomiczna.

Takie przedsięwzięcie zorganizowali śląscy fani astronomii. W czwartek wyruszyli na koło podbiegunowe, aż do północnej Norwegii. Ekipa składa się z dziewięciu osób.

Obraz

„Średnie temperatury są tylko nieco niższe niż w Polsce, jednak musimy być przygotowani na ekstremalne niespodzianki temperaturowe, które mogą zdarzyć się w połowie stycznia” – powiedział przed wyruszeniem, pytany przez PAP Marek Substyk, prezes Katowickiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Cel to dobre obfotografowanie zorzy polarnej. Jeśli ekipa się pospieszy, zdąży jeszcze wysłać swoje fotki w kosmos na pokładzie Heweliusza.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.