Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – i do domu, i do pracy

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro – i do domu, i do pracy

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Źródło zdjęć: © Lenovo
Jacek Klimkowicz
09.03.2015 11:42, aktualizacja: 10.03.2022 10:29

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro to coś więcej niż jeden z wielu dostępnych na rynku tabletów, kierowanych do mało wymagających konsumentów treści. To narzędzie, dla którego z łatwością można znaleźć szereg zastosowań, tak w domu jak i biznesie. Wystarczy odrobina wyobraźni i wszystko staje się prostsze.

Kino objazdowe

Photo Credit: dayblakelydonaldson via Compfight cc
Photo Credit: dayblakelydonaldson via Compfight cc

Tak, o tym już było, ale przypomnę jeszcze raz – mając pod ręką Lenovo Yoga Tablet 2 Pro mamy też projektor i dobry zestaw audio. Możemy więc, jeśli tylko będzie taka okazja lub potrzeba, zafundować sobie i innym seans kinowy, czy też ożywić firmową dyskusję przygotowaną wcześniej prezentacją. Wystarczy kilka chwil, trochę cienia i pustej ściany, tablicy lub sufitu. Tak, to proste.

Stylowa książka kucharska

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - pomocnik kuchenny
Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - pomocnik kuchenny

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro to doskonały pomocnik kuchenny. Zintegrowana podstawa pozwala nie tylko na stawianie go na stole, lecz także na wieszanie na ścianie. Wystarczy tylko znaleźć nieco wolnej przestrzeni i haczyk, i gotowe. Nie ma ryzyka, że tablet zrzucimy, zalejemy czy zasypiemy czymkolwiek.

Photo Credit: pestoverde via Compfight cc
Photo Credit: pestoverde via Compfight cc

Możemy za to sprawnie żonglować przepisami, zamówić w razie potrzeby brakujące składniki, czy też odmierzać czasy kolejnych etapów podczas przygotowywania potrawy. Wszystko widać jak na dłoni dzięki znakomitemu, czytelnemu w słoneczne dni panelowi Quad HD. Nie ma też problemów z obsługą nie do końca czystymi rękami – digitizer znakomicie rozpoznaje intencje kucharza.

Nowoczesny kalendarz i ramka do zdjęć

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - nowoczesny kalendarz
Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - nowoczesny kalendarz

Gdy w danej chwili tablet jest nieużywany, możemy uczynić z niego element ozdobny. Tym razem ponownie przydaje się zintegrowana stopka, dzięki której możemy tablet postawić lub powiesić.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - cyfrowa ramka do zdjęć
Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - cyfrowa ramka do zdjęć

Warto skorzystać też z przygotowanej przez Lenovo aplikacji e-Frame, która w kilka chwil zmieni tablet w cyfrową ramkę do zdjęć czy stylowy kalendarz. Możemy, rzecz jasna, wpływać na szybkość zmiany slajdów, wybrać efekty przejścia, czy kolejność, a nawet włączyć dyskretną muzykę w tle.

Narzędzie do pracy w terenie

Jadąc do klienta nie potrzebujesz już laptopa, ładowarki czy projektora – wystarczy mieć Yogę. Duży, czytelny ekran Quad HD oraz preinstalowane oprogramowanie Kingsoft Office pozwalają na szybką edycję arkusza kalkulacyjnego, wprowadzenie poprawek do prezentacji, czy też napisanie zaległego raportu.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - narzędzie do pracy
Lenovo Yoga Tablet 2 Pro - narzędzie do pracy

Nie, nie zabraknie Ci energii – wbudowany akumulator, mimo dużej przekątnej ekranu, bez problemu wytrzymuje 8-11 godzin intensywnego użytkowania. Klient nie ma projektora? Nic nie szkodzi, przecież masz go przy sobie. I, co najlepsze, całość mieści się w smukłej aktówce i waży mniej niż kilogram.

SHAREit
SHAREit

Do szybkiego robienia odręcznych notatek bez wątpienia przyda się Szkicownik Lenovo. Natomiast dzięki aplikacjom SHAREit i SYNCit błyskawicznie podzielisz się, czy to ze współpracownikami czy też klientem, danymi (kontakty, zdjęcia, muzyka, wideo, inne pliki), odbierzesz je od innych oraz wykonasz automatycznie kopię zapasową kontaktów, wiadomości i innych dokumentów.

SYNCit
SYNCit

Jak wiadomo, przezorny zawsze ubezpieczony, a ludzie dzielą się na 2 grupy: tych, którzy nie robią backupów i tych, którzy jeszcze nie robią backupów. Na szczęście z aplikacjami Lenovo DOit procesy dzielenia się zasobami i wykonywania kopii zapasowych danych są proste i szybkie.

Towarzysz podróży

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro w podróży
Lenovo Yoga Tablet 2 Pro w podróży© Lenovo

Funkcjonalny tablet to idealny towarzysz podróży, czy to służbowej, czy też prywatnej. Wysokiej jakości przetfornik Wolfson HiFi Master sprawia, że w każdej chwili możesz się zrelaksować słuchając muzyki w znakomitej jakości. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by obejrzeć jeden lub kilka filmów w wysokiej rozdzielczości.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Lenovo Yoga Tablet 2 Pro© Lenovo

Świetny ekran QHD do tego zachęca, a wbudowany akumulator jest na tyle wytrzymały, że energii nie zabraknie do końca intensywnego dnia. Zawsze można też pograć czy... wziąć się do pracy. Bez problemu można połączyć się z zasobami firmowymi korzystając z sieci VPN, a następnie przejrzeć i w razie potrzeby uzupełnić lub poprawić dokumenty czy prezentacje.

txtr zamieni tablet w czytnik książek
txtr zamieni tablet w czytnik książek

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by przemienić tablet w konsolę do gier, czytnik ebooków (dzięki aplikacji txtr ebooks), potężną nawigację czy aparat fotograficzny. 8-megapikselowy sensor BSI o jasności F2.2 dobrze sprawdza się zarówno jako narzędzie do dokumentacji jak i uwieczniania niezapomnianych chwil.

Stylowa wizytówka

Choć może to wyglądać jak szukanie zalet czy zastosowań na siłę, to nie da się ukryć, że urządzenie takie jak Lenovo Yoga Tablet 2 Pro robi wrażenie. Co prawda raczej nie sprawdzi się w konfrontacji z laptopami z logo nadgryzionego jabłka w miejscowym Starbucksie, nie zwróci też uwagi szefa magazynu w sklepie spożywczym, ale na biznesowej konferencji IT czy analizie jak najbardziej zostanie zauważony.

Obraz
© Lenovo

Z jednej strony to tylko narzędzie, które można wykorzystać na wiele sposobów. Z drugiej to Twoja wizytówka, mówiąca partnerom lub klientom o tym, że jesteś człowiekiem nowoczesnym, otwartym na nowości i zmiany, świadomie podejmującym decyzje i wyznaczającym trendy. Mogłeś przecież, jak inni, wziąć laptop.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)