Lexicon RV‑9 – amplituner kina domowego, który zmieni salon w salę kinową

Jakość jest bezcenna. Dobrze wiedzą o tym wielbiciele oglądania kinowych hitów w domowym zaciszu – odpowiedni wzmacniacz czy głośniki to zazwyczaj spory wydatek. Przykładem sprzętu, opracowanego z myślą o wymagających użytkownikach jest amplituner Lexicon RV-9.

Amplituner Lexicon RV-9
Amplituner Lexicon RV-9
Źródło zdjęć: © Lexicon
Łukasz Michalik

17.07.2018 | aktual.: 09.03.2022 09:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lexicon to należąca do Harmana marka, specjalizująca się w sprzęcie audio wysokiej jakości. O jej klasie świadczy m.in. fakt, że to właśnie Lexicon odpowiada za system nagłośnienia, montowany w luksusowych samochodach Rolls-Royce Phantom. Legendarna jakość może trafić również do naszych salonów za sprawą nowego amplitunera, który znalazł się w ofercie marki Lexicon.

Lexicon RV-9 - wzmocnienie klasy G

Amplituner Lexicon RV-9 to urządzenie, oferujące wzmocnienie klasy G. Charakterystyczną cechą takiej konstrukcji jest możliwość pracy przy dwóch poziomach zasilania – niższym przy małych sygnałach i wyższym w przypadku większego zapotrzebowania na moc. W praktyce oznacza to możliwość dobierania zasilania w zależności od potrzeb, co przekłada się na oszczędność energii. Opisujący to rozwiązanie producent porównuje zastosowany mechanizm do samochodu hybrydowego:

Doskonale dopracowane wzmocnienie klasy G to to, co wyróżnia model Lexicon RV-9. Klasa G jest skomplikowana w projektowaniu, ale gdy jest poprawnie zaprojektowana, jest lepsza od innych klas. Oferuje większą wydajność i przejrzystość, przy mniejszych stratach energii cieplnej niż w klasie A. Podobnie jak w hybrydowym silniku samochodowym, w klasie G zastosowano wiele zasilaczy. Pierwszy zasilacz działa w czystej klasie A, która nie ma zniekształceń zwrotnicy. Jeśli odbierany jest sygnał dynamiczny, który wykracza poza możliwości pierwszego źródła zasilania, zasilanie wtórne jest stopniowo włączane do pełnej mocy znamionowej zgodnie z wymaganiami. (…) dodatkowa moc jest używana tylko w razie potrzeby.
Amplituner Lexicon RV-9
Amplituner Lexicon RV-9© Lexicon

Amplituner na lata

Lexicon podkreśla również jakość i precyzję wykonania, a także eliminację zbędnych połączeń i funkcji sprzętu. Wszystko to w celu uzyskania możliwie wysokiej, jak na tę klasę, integralności i jakości przetwarzania sygnału audio i wideo. Podkreślana jest również perspektywiczność zastosowanych rozwiązań, zdolnych obsłużyć zarówno obecne już na rynku, jak i nadchodzące technologie.

Amplituner Lexicon RV-9
Amplituner Lexicon RV-9© Lexicon

Opatentowane technologie

Wśród atutów amplitunera znalazły się m.in. wsparcie dla HDR, kompatybilność z Dolby Vision i opatentowany, autorski system Logic7 Immersion odpowiedzialny za obsługę przestrzennego dźwięku. Zaletą urządzenia jest również bogactwo interfejsów (m.in. RS232, Ethernet i IR), duże możliwości konfiguracji i personalizacji, a także obsługa Spotify Connect.

Warte wspomnienia jest także oszczędne wzornictwo urządzenia, wyposażonego we frontowy panel z anodyzowanego, szczotkowanego aluminium, a także 2-calowe, aluminiowe pokrętło głośności. Sugerowana przez producenta cena amplitunera to 26,9 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.