LG Cinema 3D - aktywne 3D jest be!
15.04.2011 09:19
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
LG stawia na okulary pasywne, a aktywne są już nic niewarte. Oto najważniejsza informacja dotycząca nowych telewizorów 3D tego producenta. Zobaczymy. jak to będzie w praktyce.
LG stawia na okulary pasywne, a aktywne są już nic niewarte. Oto najważniejsza informacja dotycząca nowych telewizorów 3D tego producenta. Zobaczymy. jak to będzie w praktyce.
[cytat]Idealny obraz 3D bez rozmyć, migotania i jakichkolwiek zakłóceń, lekkie i tanie okulary, możliwość oglądania trójwymiarowych efektów z prawie każdego miejsca w pokoju – to wszystko dzięki najnowszej linii telewizorów LED z technologią.[/cytat]
Tak chwali się swoją nową linią Cinema 3D firma LG. Firma ma już doświadczenie w produkcji paneli z pasywnymi okularami. Model LD950 można kupić nawet w Polsce (za około 5300 zł). Teraz koreański producent rozwija technologię i zapowiada cuda. LG piętnuje wady systemów z aktywnymi okularami. Migotanie, brak płynności obrazu, bóle głowy. Wszystko to ma zniknąć w pasywnym Cinema 3D.
[cytat]Zaletą nowej technologii LG jest możliwość generowania nieograniczonej ilości klatek obrazu na sekundę, zapewniając doskonałą płynność ruchu niedostępną przy technologii aktywnej. Telewizory LG Cinema 3D z systemem TruMotion 400Hz w dalszym ciągu wyświetlają obraz 3D z częstotliwością 400Hz, podczas gdy analogiczny TV z technologią aktywną wyświetla obraz o częstotliwości jedynie 50 lub 60 Hz. Rozwiązanie eliminacji efektu migotania zostało dodatkowo poświadczone certyfikatem jakości dwóch uznanych organizacji badawczych i certyfikujących - Intertek oraz TÜV.[/cytat]
Dalej LG podkreśla jeszcze fakt, że pasywne okulary nie działają na baterie, nie generują fal elektromagnetycznych, nie wymagają synchronizacji są małe i tanie (30 zł, 16 gramów). Wszystko OK, popieram, ale LG trochę za bardzo stara się napiętnować technologię aktywną. Lubię pasywne okulary i uważam, że to rozwiązanie przez wielu producentów niedoceniane, ale akurat takie rzeczy jak synchronizacja, pola elektromagnetyczne czy baterie to banały, na które i tak nikt nie zwraca uwagi. Bateria trzyma długo, a synchronizacja robi się automatycznie i trwa sekundę.
Praktycznie cała informacja prasowa LG to jedno wielkie demonizowanie okularów aktywnych. Są tu wzmianki o tym, że tylko na okularach polaryzacyjnych obejrzymy telewizję w dowolnej pozycji, jest wspomnienie o większych kątach widoczności i ciągłe powtarzanie, że te okulary są tańsze. Moim zdaniem to głupi sposób promocji, szczególnie biorąc pod uwagę, że przecież LG ma jeszcze w ofercie panele z aktywnymi okularami. Technologia pasywna jest dostatecznie dobra sama w sobie, by nie musieć promować jej aż tak agresywnie.
A co innego w panelach Cinema 3D?
- Konwersja 2D do 3D - stawiam piwo, że bezużyteczna.
- Podświetlanie Full LED lub LED Plus - w innych modelach było znakomite.
- Smart TV, czyli funkcje sieciowe, gry online, aplikacje, dzielenie się plikami przez DLNA itd.
- Obsługa ruchowego pilota Magic.
Telewizory LG CINEMA 3D z linii LW570S oraz LW5500 i LW4500 w rozmiarach 55, 47, 42 i 32 cale będą pojawiać się na rynku sukcesywnie już od połowy kwietnia tego roku.