LG Rolly - zwijana klawiatura do urządzeń mobilnych

Problem z klawiaturami do urządzeń mobilnych jest taki, że albo są bardzo niewygodne, albo zajmują w torbie tyle samo miejsca co tablet. LG wymyśliło fajne rozwiązanie, dzięki któremu klawiatura jest kompaktowa i całkiem wygodnie się na niej pisze.

LG Rolly - zwijana klawiatura do urządzeń mobilnych
LG

LG Rolly komunikuje się ze smartfonem lub tabletem przez Bluetooth. Nie to jest jednak najważniejsze. Klawiaturę można zwinąć w podłużny i smukły prostopadłościan zajmujący mało miejsca w torbie. Umożliwia to konstrukcja urządzenia. Zbudowane jest z plastikowych listew, na których umieszczone są przyciski. Żeby klawiatura nie rozkładała się samoczynnie, listwy zabezpieczono magnesami.

Na LG Rolly pisze się całkiem wygodnie, choć trzeba przyzwyczaić się do układu. Przyciski są ściśnięte a rząd cyfr, który znajduje się u góry w standardowych klawiaturach, został nałożony na pierwszy rząd liter. Nie są to jednak poważne wady, tym bardziej, że taka konstrukcja pozwoliła na stworzenie urządzenia o bardzo kompaktowych rozmiarach. To jeden z fajniejszych gadżetów do pracy na urządzeniach mobilnych.

LG Rolly - zwijana w rulon klawiatura do urządzeń mobilnych

W Stanach Zjednoczonych klawiatura LG Rolly ma kosztować ok. 100 dolarów. Niewykluczone, że trafi także do Polski.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.