LG SIGNATURE - oto pierwsi przedstawiciele luksusowej rodziny produktów LG

LG SIGNATURE - oto pierwsi przedstawiciele luksusowej rodziny produktów LG
LG

05.01.2016 20:26, aktual.: 10.03.2022 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas rozpoczynających się właśnie w Las Vegas targów CES 2016, firma LG zaprezentowała nową serię urządzeń z najwyższej półki. Oto LG SIGNATURE.

O linii LG SIGNATURE po raz pierwszy usłyszeliśmy kilka dni temu, ale wówczas na jej temat ujawniono niewiele. Teraz kotara tajemnicy opadła do końca. Przyjrzyjmy się więc pierwszym produktom wchodzącym w skład nowej serii.

LG SIGNATURE OLED TV

Obraz

Od strony technologicznej pomyślano o opisywanej przez nas jakiś czas temu technologii HDR, funkcji kontrolowanego podświetlania pikseli Pixel Dimming, 10-bitowej matrycy i 10-bitowej mocy przetwarzania sygnału, technologii ColorPrime Pro oraz nowej wersji systemu webOS o oznaczeniu 3.0.

Warto odnotować, że UHD Alliance przyznała telewizorowi LG SIGNATURE OLED TV certyfikat Ultra HD Premium świadczący o tym, że urządzenie spełnia rygorystyczne normy dotyczące m.in. rozdzielczości, jakości technologii HDR, luminacji, poziomów czerni, gamy kolorów oraz czystości dźwięku.

LG SIGNATURE TWIN Wash

Obraz

Pralkę uzbrojono w dotykowy, okrągły panel Quick Circle User Interface. Wbudowano go w szklane drzwi pod kątem 17 stopni, co ma umożliwić wygodną obsługę również w pozycji stojącej. System Push Open umożliwia otwieranie drzwi po delikatnym naciśnięciu, a mechanizm LG Centum System zwiększa wytrzymałość i energooszczędność urządzenia. Pomyślano również o specjalnym systemie zawieszenia bębna, który minimalizuje wibracje oraz hałas wydzielany podczas prania. Całość pokryto emaliowaną powłoką chroniącą powierzchnię przed odciskami palców i korozją.

Lodówka Door-in-Door

Obraz

Co jeszcze ciekawsze, za sprawą funkcji Auto Door Open drzwi mogą otwierać się automatycznie, gdy ktoś się do nich zbliży. Tryb ten doceni zapewne każdy, kto choć raz próbował otworzyć lodówkę trzymając oburącz ciężkie naczynie z pieczenią.

LG zapewnia również, że dzięki przemyślanej konstrukcji sprężarki, tarcie wewnątrz tłoka zminimalizowane zostało do minimum, co ma się przełożyć na niezawodną prace przez wiele lat. Producent daje na swoją lodówkę 10-letnią gwarancję.

Nowy oczyszczacz powietrza

Obraz

Jako że zanieczyszczenia są zazwyczaj niewidoczne gołym okiem, LG zadbało także o wskaźnik LG Smart PM1.0, który w czytelny sposób informuje o stężeniu drobnych cząstek pyłu. Ponadto panel oczyszczacza jest przeźroczysty, co pozwala przyjrzeć się procesowi filtrowania.

Brian Na:

Naszą nadrzędną zasadą jest trzymanie się głównych idei naszych produktów – od etapu powstania pomysłu, aż po wrażenia, jakie będą mieli nasi konsumenci. Linia LG SIGNATURE jest uosobieniem tego, co jest najważniejsze dla marki LG. Mamy nadzieję, że nasza filozofia jest w niej widoczna, szczególnie dla konsumentów, którzy potrafią docenić produkty wysokiej jakości stworzone przez silne marki.

Jak wrażenia? Każdy z produktów nafaszerowany został najbardziej zaawansowanymi technologiami dostępnymi na rynku, ale na mnie największe wrażenie zrobił genialnie wyglądający telewizor OLED oraz... lodówka. W życiu bym nie pomyślał, że na widok lodówki pomyślę "chcę to!", ale jednak podświetlane od wewnątrz półprzeźroczyste i automatycznie otwierane drzwi robią robotę.

Sprzedaż urządzeń z luksusowej linii LG SIGNATURE na kluczowych rynkach Ameryki Północnej, Azji oraz - oczywiście - Europy rozpocznie się wkrótce.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)