Lian Li PC-D666 - piekielna obudowa dla zamożnych... entuzjastów?

Lian Li PC‑D666 - piekielna obudowa dla zamożnych... entuzjastów?

Lian Li PC-D666 - piekielna obudowa dla zamożnych... entuzjastów?
Jacek Klimkowicz
02.11.2014 09:44, aktualizacja: 10.03.2022 10:51

Nie każdy może sobie pozwolić na oddzielny komputer do pracy i oddzielny do grania. Inwestowanie w 2 maszynki nie zawsze ma też uzasadnienie - ostatecznie od dłuższego czasu wydajność i energooszczędność idą w parze. Jeśli jednak nie macie co robić z pieniędzmi możecie kupić obudowę Lian Li PC-D666 i upchnąć w nią 2 niezależne pecety. Bo się da.

Najnowsza obudowa Lian Li PC-D666 może nie jest tak fajna, innowacyjna i praktyczna jak model Li DK-01X, ale na pewno będzie wzbudzać sporo emocji. I to nie tylko za sprawą ceny skalkulowanej na poziomie 599 dolarów, a więc wystarczająco wysokiej, by odstraszyć wielu potencjalnych zainteresowanych. Po prostu sam pomysł jest nietuzinkowy. Producent postanowił uszczęśliwić osoby, które stać na oddzielne komputery do pracy i do grania, i stworzył obudowę, w której można upakować oba.

Lian Li PC-D666
Lian Li PC-D666

Wewnątrz obudowy zmieści się jedna płyta główna w formacie E-ATX lub ATX i jedna Mini-ATX lub Mini-ITX. Wystarczy też miejsca na 6 dysków 3,5" i 2 nośniki 2,5". W części przeznaczonej dla mocniejszej platformy da się zainstalować potężny zasilacz o długości nawet 42 cm, równie długą kartę graficzną i chłodzenie o wysokości maks. 165 mm. Dla słabszej platformy zostało mniej miejsca - zmieści się o 15 cm krótszy zasilacz, karta graficzna o długości 270 mm i o 1 cm niższe chłodzenie procesora. W obu przypadkach można dorzucić chłodzenie wodne.

Lian Li PC-D666
Lian Li PC-D666

W obudowie Lian Li PC-D666 znalazło się miejsce na 3 chłodnice - 1 o długości 480 mm i 2 o długości 360 mm. Naturalnie obie części mają niezależne przyciski do włączania, zestawy portów (po 4 USB 3.0, audio, etc.) i okna do podglądania zawartości obudowy bez jej otwierania. Pytanie tylko - po co to wszystko? W mojej ocenie to przerost formy nad treścią. Jeśli ktoś ma 2 maszyny, to często jest to konfiguracja potężna stacja robocza do pracy i gier oraz mini-PC w roli HTPC i przeglądarki internetowej w salonie. A Wy co sądzicie na temat obudowy Lian Li PC-D666?

Źródło:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)