Logitech Harmony Smart Keyboard. Inteligentne telewizory też potrzebują klawiatur

Konsole, które dziś stały się domowym centrum rozrywki, także.

Logitech Harmony Smart Keyboard. Inteligentne telewizory też potrzebują klawiatur
Adam Bednarek

Telewizory nie służą nam już tylko do oglądania ulubionych kanałów. Możemy za ich pomocą przeglądać Internet albo wypożyczać filmy. Kontrolowanie tego wszystkiego za pomocą pilota nie zawsze jest wygodne i ładne.

Podobny problem mają konsolowcy, którzy na padzie coraz częściej muszą wpisywać krótkie teksty, dane do logowania i tym podobne hasła. Rzecz jasna jest to możliwe, ale obok komfortu nawet nie stoi.

Logitech Introduces New Harmony Smart Keyboard

Do akcji wkracza więc Logitech. Jego smartklawiatura współpracuje chyba ze wszystkimi możliwymi smarturządzeniami. Autorzy chwalą się liczbą 225 tysięcy obsługiwanych sprzętów, wśród których jest Xbox One, PlayStation 3, Apple TV, Roku, a także modele smart-TV.

Klawiatura zawiera kilka multimedialnych klawiszy przeniesionych z telewizyjnego pilota i konsolowego pada: kółko, kwadrat, trójkąt i krzyżyk, jak xboksowe odpowiedniki. Nie brakuje również takich przycisków, jak funkcja nagrywania, pauzowania, włączenia dekodera czy Internetu.

Jest touchpad, więc powinno być wygodnie i przyjemnie.

Logitech Harmony Smart Keyboard, with App and Hub

Choć drogo. Logitech Harmony Smart Keyboard ma kosztować 150 dolarów. Dużo, ale jeśli coś jest do wszystkiego, to jest... drogie. Powiedzmy, że takie powiedzenie pasuje.

Swoją drogą to ciekawe, że poczciwe klawiatury trzymają się mocno i jakoś nie chcą ustąpić miejsca nowym technologiom. Sterowanie ruchem, gestem, głosem – to wciąż nie może wyprzeć standardowej klawiatury i wygląda na to, że przy smart-TV również będziemy z niej korzystać. Aż tak bardzo się przyzwyczailiśmy?

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.