Logitech Z506 – najlepsze głośniki w cenie do 300 zł [test]

Logitech Z506 – najlepsze głośniki w cenie do 300 zł [test]

Surround-Sound-Speakers-Z506
Surround-Sound-Speakers-Z506
Jakub Tabaczewski
13.01.2011 09:00, aktualizacja: 14.01.2022 14:15

Jeżeli myśleliście ostatnio o kupnie głośników 5.1 w przedziale cenowym do 300 zł, to mogę zasugerować Wam coś ciekawego.

Jeżeli myśleliście ostatnio o kupnie głośników 5.1 w przedziale cenowym do 300 zł, to mogę zasugerować Wam coś ciekawego.

Opisywanym zestawem głośnikowym jest Z506 znanej komputerowcom firmy Logitech.

Opakowanie

Zacznijmy od pudełka. Z uwagi na marnej jakości opakowanie pierwszy kontakt z Z506 może być dla niektórych nabywców lekkim zawodem, ponieważ od takiej firmy jak Logitech oczekujemy dopracowania każdego szczegółu, również opakowania. Zarówno z zewnątrz, jak i w środku prezentuje się ono dość... kiepsko.

Tandetna, brązowa tektura rzuca się w oczy, gdy tylko zaczniemy otwierać pudełko. W środku panuje drobny bałagan. Poszczególne elementy wydają się nieco chaotycznie powrzucane do pudła (dobrze, że przynajmniej przewody od głośników zostały należycie pospinane). Mawiają jednak, aby nie oceniać książki po okładce, dlatego skupmy się na zawartości opakowania.

Zawartość

W tym miejscu należy zanotować znaczny wzrost estetycznych doznań. Poszczególne elementy Z506 są wykonane z dobrej jakości tworzyw, dzięki czemu wizualnie prezentują się bardzo porządnie. W skład opisywanego zestawu 5.1 wchodzą cztery jednakowej wielkości kolumny satelitarne (każda o mocy 8 W), jedna kolumna centralna o mocy 16 W i jeden głośnik niskotonowy o mocy 27 W.

Satelity i subwoofer

Brakuje także uchwytów pozwalających na zawieszenie głośników na ścianie (chyba że zdecydujemy się sami zadbać o takie uchwyty). Ponieważ satelity mają z tyłu wyloty powietrza, nie polecam stawiania ich przy samej ścianie. Mimo tych niedogodności konstrukcja kolumn satelitarnych wydaje się zwarta i odporna na upadki z niedużej wysokości.

Surround-Sound-Speakers-Z506
Surround-Sound-Speakers-Z506

Trochę lepiej prezentuje się konstrukcja kolumny centralnej. Dzięki ruchomej podstawie możemy ją umieścić na blacie lub wyświetlaczu. Podstawa jest regulowana, co sprawia, że nie ma problemu z montażem kolumny centralnej na różnej grubości monitorach.

Obudowa głośnika niskotonowego została wyposażona w przedni wylot powietrza; wykonano ją z drewna. Głośnik niskotonowy ma średnicę 12 cm i znajduje się u spodu obudowy. Subwooferowa skrzynia to zdecydowanie największy i najcięższy element całego zestawu. Jej wymiary w centymetrach to 26 x 19 x 17. Całkowita waga zestawu wynosi około 5 kg.

Pokrętło do regulacji niskich tonów znajduje się z kolei na tylnej stronie obudowy subwoofera. Oznacza to, że lepiej ustawić je raz, a dobrze, ponieważ częste sięganie będzie bardzo mało wygodne. W tym miejscu trzeba wspomnieć o braku możliwości regulacji tonów wysokich, ale z drugiej strony nie spodziewajmy się takich luksusów za niecałe 300 zł.

Wejścia

Z tyłu obudowy subwoofera znajduje się komplet wejść audio: sześciokanałowe trzy złącza 3,5 mm do komputera (tryb stereo, 2.1 lub 5.1) i złącze RCA przeznaczone do współpracy z odtwarzaczami DVD, HD i konsolami (w tym wypadku należy jednak pamiętać, że uzyskamy tylko dźwięk stereo). Zasilacz został zintegrowany w środku subwoofera.

Dźwięk

W skrócie: zestaw będzie Wam świetnie służył podczas popołudniowej strzelaniny w Half-Life'a, wieczornego oglądania "Avatara", jak również nocnej, domowej imprezy. W tym miejscu warto również wspomnieć o całkiem dobrze sprawującej się funkcji symulacji dźwięku 3D przy podłączeniu stereo.

Podsumowanie

Zestaw ten jest uniwersalny, dzięki czemu z powodzeniem będziecie mogli go zastosować zarówno do filmów, gier, jak i muzyki. Mogę śmiało powiedzieć, że opisane głośniki będą warte każdej wydanej przez Was złotówki i w tym momencie są jedną z najlepszych pozycji, jakie możecie znaleźć w tym segmencie cenowym.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)