Łopata Baha jak szwajcarski scyzoryk, ma 30 funkcji. Multinarzędzie do cięcia, wkręcania, świecenia…

Łopata Baha jak szwajcarski scyzoryk, ma 30 funkcji. Multinarzędzie do cięcia, wkręcania, świecenia…

Baha to łopata będąca multinarzędziem survivalowym, które zawstydzi scyzoryk
Baha to łopata będąca multinarzędziem survivalowym, które zawstydzi scyzoryk
Źródło zdjęć: © Baha Project @ YouTube
Jan Domański
13.02.2020 09:22, aktualizacja: 09.03.2022 08:43

Multinarzędzia czy scyzoryki są przydatne wtedy, kiedy potrzebny nam podręczny przyrząd sprawdzający się w wielu zastosowaniach - najczęściej dla majsterkowiczów, na nagłe sytuacje lub w terenie. Baha to łopata, która zawstydza te przyrządy.

Zespół projektantów z firmy Binam chciał stworzyć narzędzie przydatne w wielu scenariuszach. Od wędkowania, prac przydomowych, niezbędnika w samochodzie do nagłych sytuacji, kempingu czy innego wypadu na łono natury po nawet zwykłą usterkę w samochodzie.

Obraz
© Baha @ Kickstarter

Funkcje, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Scyzoryk wymięka

Baha Shovel po pełnym złożeniu wygląda jak niemalże zwyczajna łopata dostarczana z nieprzemakalnym pokrowcem. Diabeł tkwi w szczegółach. Trzonek rozkręca się na wiele części. Dzięki temu uzyskamy jego różne długości, ale też w każdym elemencie skrywa się przynajmniej jedno dodatkowe narzędzie. Głownia poza pracą jak zwykły szpadel czy łopata może też zakrzywić się o 90 stopni i jej krawędzie mają różne właściwości (mocno zaostrzona, z piłką, linijką).

Wymieńmy chociaż część funkcji i elementów: szpadel, piła do cięcia, nóż o zwykłym ostrzu i z ząbkami, siekiera, motyka, młotek, krzesiwo, latarka, lampa, czerwone światło awaryjne, powerbank, śrubokręt o kilku wariantach, otwieracz do butelek, opaska uciskowa, przecinak do drutu, ostrze do cięcia szkła, link, gwizdek, linijka… Pewnie i tak coś pominąłem.

Obraz
© Baha @ Kickstarter

Japońska stal, lotnicze aluminium

Multinarzędzie Baha Shovel wykonane jest z japońskiej stali 440C HRC50-52. (używanej w drogich nożach, nie wymaga ostrzenia, a przynajmniej częstego) i aluminium 6063. To lotniczy stop używany w małych samolotach. Sprzęt został zaprojektowany jako niezawodny, wielofunkcyjny, wytrzymały, wodoodporny (przynajmniej częściowo), po złożeniu kompaktowy i dostarczany z wodoodpornym pokrowcem.

BAHA SHOVEL | SURVIVAL KIT

A przynajmniej w najdroższym wariancie. Binam na Kickstarterze proponuje kilka edycji także z niepełną liczbą elementów dla oszczędniejszych. Od 89 dolarów (około 350 złotych) przez warianty pośrednie po pełną edycję za 149 dolarów (około 585 złotych, po wyczerpaniu się promocyjnych ofert będą regularne o 10 dolarów droższe). Międzynarodowa wysyłka jest planowana na maj tego roku, więc idealną porę na pierwsze wypady w teren. Zbiórka na Kickstarterze ma potrwać jeszcze 14 dni.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)