Loty taksówkami powietrznymi. Od teraz można się na nie zapisać w Niemczech

Loty taksówkami powietrznymi. Od teraz można się na nie zapisać w Niemczech

Taksówka powietrzna Volocity.
Taksówka powietrzna Volocity.
Źródło zdjęć: © volocopter.com
Mateusz Czerniak
19.09.2020 18:46, aktualizacja: 08.03.2022 14:39

Jeśli chcesz być jednym z pierwszych, którzy przejadą się elektryczną taksówką lotniczą niemieckiego startupu Volocopter, możesz już teraz zarezerwować bilet na swój lot – informuje portal Engadget. Jednak na zrealizowanie samej usługi poczekasz… 2-3 lata.

Bilet na taką przejażdżkę kosztuje 300 euro (ok. 1300 zł) i może być rezerwowany z 10 proc. depozytem. Usługa obejmuje 15-minutowy lot taksówką powietrzną VoloCity zaplanowany w ciągu pierwszych 12 miesięcy od komercyjnego uruchomienia, nagranie wideo z lotu oraz indywidualny certyfikat.

Jednak jeśli mimo niemałej ceny masz zamiar to zrobić, musisz się spieszyć – firma udostępniła tylko 1000 biletów w przedsprzedaży.

Oczekiwanie na certyfikację[/h2][h2]

Jak pisze portal Engadget, "elektryczna taksówka lotnicza VoloCity niedawno zakończyła udane loty pokazowe w Stuttgarcie, na międzynarodowym lotnisku w Helsinkach oraz nad Zatoką Marina w Singapurze". Dyrektor handlowy Volocoptera Christian Bauer poinformował, że firma postanowiła rozpocząć sprzedaż biletów właśnie na podstawie tych lotów.

Ostateczne wydanie firmie certyfikatu dla taksówek lotniczych jest nadal w toku. Engadget zauważa także, że jeśli ktoś chciałbym zobaczyć taksówkę VoloCity na własne oczy, to jest teraz ku temu okazja – jest ona obecnie prezentowana na berlińskim festiwalu Greentech.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)