Lustro + Kinect = ?

Do tej pory jedynym miejscem zupełnie wolnym od informacji była łazienka, ale i to może się zmienić. Za pomocą popularnego kontrolera ruchowego poranna toaleta już nigdy nie będzie taka sama.

Lustro + Kinect = ?
Grzegorz Nowak

Do tej pory jedynym miejscem zupełnie wolnym od informacji była łazienka, ale i to może się zmienić. Za pomocą popularnego kontrolera ruchowego poranna toaleta już nigdy nie będzie taka sama.

Oczywiście jeśli ktoś bierze ze sobą tablet do łazienki, niewykluczone, że czyta tam najnowsze informacje wprost ze swojego czytnika RSS, lub ulubionego serwisu informacyjnego. A gdyby tak otrzymywać informacje bezpośrednio na powierzchni lustra?

Magiczne lustro to prototyp nad którym pracuje New York Times. Okazuje się, że znany gigant prasowy ma również departament odpowiedzialny za tworzenie rozwiązań technologicznych ułatwiających dostęp do mediów (wiedzieliście o tym?). To właśnie on jest odpowiedzialny za stworzenie wczesnego prototypu multimedialnego lustra. Podczas mycia zębów czy golenia będzie można przeczytać nagłówki z gazet, dowiedzieć się czegoś na temat przepisanego lekarstwa albo wysłać wiadomość do innego członka rodziny.

Lustro korzysta z czujnika ruchu znanego z Kinecta. Wykorzystuje go do odczytywania ruchów i sygnałów użytkownika stojącego przed lustrem. Jak na razie pokazano dwie funkcje urządzenia - dostarczanie informacji na temat lekarstw przepisanych przez lekarza oraz wirtualne wybieranie ubrania.

Niestety jak na razie projekt jest na wczesnym etapie ale widać, że ma potencjał i z pewnością mieści się w wizji każdego "domu przyszłości". Wraz z technologiami takimi jak rozpoznawanie twarzy, potencjalne możliwości magicznego lustra są ogromne. Chcielibyście mieć coś takiego na wyposażeniu swojej łazienki, czy może zabawa gadżetami podczas mycia zębów to już przesada?

Poniżej możecie zobaczyć dwa filmiki prezentujące możliwości urządzenia.

Źródło: popsci.comniemanlab.org

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.