MacKenzie Scott najbogatszą kobietą świata. Była żona Jeffa Bezosa z 68 mld dolarów

MacKenzie Scott najbogatszą kobietą świata. Była żona Jeffa Bezosa z 68 mld dolarów

MacKenzie Scott ze swoim ówczesnym mężem Jeffem Bezosem. Waszyngton, 28 stycznia 2016 r.
MacKenzie Scott ze swoim ówczesnym mężem Jeffem Bezosem. Waszyngton, 28 stycznia 2016 r.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak
03.09.2020 10:13, aktualizacja: 08.03.2022 14:41

Scott otrzymała jedną czwartą udziałów w firmie Amazon w ugodzie rozwodowej z Jeffem Bezosem w 2019 roku, które na tamten moment miały wartość ponad 35 mld dolarów. Scott jest w tym momencie także 12 najbogatszą osobą na świecie.

W lipcu bieżącego roku Scott ogłosiła, że przekazała prawie 1,7 miliarda dolarów 116 organizacjom, w tym czterem historycznie czarnym uczelniom – szkołom wyższym, które od samego początku miały służyć społeczności czarnoskórych. Pieniądze zasiliły też organizacje zajmujące się walką ze zmianami klimatycznymi.

Wydatki na cele charytatywne. Bezos nie udziela poparcia

W zeszłym roku Scott podpisała się również pod inicjatywą Giving Pledge, założoną przez Warrena Buffetta i małżeństwo Gatesów. Ma ona zachęcać najbogatszych ludzi na świecie do poświęcania większości swojego bogactwa na cele charytatywne. Jej były mąż Jeff Bezos nie zdecydował się pod nią podpisać.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy wycena akcji Amazona skoczyła o około 28 proc., a według danych Refinitivu w całym bieżącym roku wzrosła o ponad 90 proc. Konsekwencją tego jest zwiększenie się wyceny majątku Jeffa Bezosa do 200 mld dolarów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)