Magiczny stół: fragment morskiego brzegu na środku pokoju

Projektant Alexandre Chapelin wykorzystuje do tworzenia swoich stołów naturalny kamień i niebieską żywicę. Efekt jest niesamowity: jego meble wyglądają jak postawiony na środku pokoju kawałek morza.

Magiczny stół: fragment morskiego brzegu na środku pokoju
Łukasz Michalik

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Alexandre Chapelin to twórca serii niezwykłych stołów o nazwie La Table. Ma ona podkreślać prostotę mebli, które swoim wyglądem nawiązują do fragmentu morskiego brzegu. Niesamowity efekt został uzyskany z zastosowania prostych materiałów – niebieskiej żywicy imitującej wodę i miękkiego kamienia – trawertynu.

Jest on łatwy w obróbce, a widoczne szczeliny i kawerny – puste przestrzenie – pozwalają na stworzenie iluzji piaszczystego wybrzeża. Twórca podkreśla przy tym, że każdy z przygotowanych przez niego stołów jest niepowtarzalny.

Za przyjemność codziennego obcowania z tymi przepięknymi meblami trzeba niemało zapłacić – najmniejszy z serii stolik o wymiarach 90 × 60 centymetrów został wyceniony na 5,5 tys. euro (prawie 24 tys. złotych). Największy z oferowanych stołów mierzy 3 metry długości i kosztuje 16 tys. euro, czyli około 69 tys. złotych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.