Malata SMB‑A-1011 - tablet z Tegrą i Androidem

Na targach Computex 2010 chiński producenta Malata zaprezentował dość ciekawy tablet - SMB-A-1011. Przyjrzyjmy się, jakie możliwości daje ten ważący zaledwie 550g sprzęt?

Malata SMB-A-1011 - tablet z Tegrą i Androidem
Henryk Tur

09.06.2010 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach Computex 2010 chiński producenta Malata zaprezentował dość ciekawy tablet - SMB-A-1011. Przyjrzyjmy się, jakie możliwości daje ten ważący zaledwie 550g sprzęt?

Ekran dotykowy ma przekątną 10-cali. Możemy wyświetlać na nim obraz w rozdzielczości 1024x600 piksela. Mamy pełne wsparcie dla HD, a dzięki wyjściu HDMI da się oglądać obraz na telewizorze. Sercem SMB-A-1011 jest czipset Nvidia Tegra 2 (1 GHz) - przypomnę, że to najszybszy ARM dostępny w tej chwili na rynku. Wykorzystuje on 1 GB RAM, a za przechowywanie danych odpowiada karta SD, na której możemy pomieścić do 32 GB danych. Jak już wiecie po nazwie wpisu, systemem operacyjnym jest Android. Sprecyzuję, że chodzi o wersję 2.1.

Nie brak modułu Wi-Fi, GPS, 3G, Bluetootha oraz sensora G. Do tego mamy wejścia USB, Micro SD, SIM oraz Jack. Jednym słowem - wszystko, co tylko trzeba. Wymiary tego tabletu to 253×164x12,5 mm. Dość poręczny, przyznacie? Niestety, cena póki co nie została ujawniona, ale model trafi do sprzedaży w najbliższym czasie, więc poznamy ją już za niedługo.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.