Mały, elektryczny, składany rower

Oto kolejny koncept małego roweru, który poza wykorzystywaniem siły mięśni może wspomagać nas energią elektryczną. Do tego wszystkiego jest mały, a po złożeniu jeszcze mniejszy. Jest to koncepcyjny rower, który został stworzony ręką Davida Goncalvesa.

Mały, elektryczny, składany rower
Arkadiusz Gabrysiak

Oto kolejny koncept małego roweru, który poza wykorzystywaniem siły mięśni może wspomagać nas energią elektryczną. Do tego wszystkiego jest mały, a po złożeniu jeszcze mniejszy. Jest to koncepcyjny rower, który został stworzony ręką Davida Goncalvesa.

Jak twierdzi autor tego pomysłu celem powstania roweru było zadowolenie wszystkich tych, którzy prowadzą (bądź chcą prowadzić) aktywny tryb życia, jednak mieszkają w zatłoczonych centrach miast i nie zawsze znajdują miejsce na pełnowymiarowy rower. Problem ten znika w przypadku tego konceptu, gdyż po złożeniu otrzymujemy mały wózek.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/12/grasshopper6.jpg)

Wspomaganie roweru elektrycznością ma za zadanie zadowolić także tych, którzy lubią jazdę na rowerze, jednak mieszkają w ciężkim terenie. Aby ułatwić im życie, rower został wyposażony w silniczek elektryczny, który pomaga w chwilach zmęczenia. Rower generuje energie elektryczną na dwa sposoby: odzyskiwanie energii z hamowania oraz poprzez używanie tego dwukołowca jako rowerka do ćwiczeń.

Podstawiamy specjalna podstawkę z tyłu i juz mamy domowy rowerek treningowy, a na dodatek generujemy energię, która potem może nas wspomóc. Pomysł na pewno budzi zainteresowanie, jednak ciekawe czy doczeka się realizacji. Jeśli nie, zawsze pozostaje pełnowymiarowy, hybrydowy rower Optibike OB1.

Źródło: Yanko Design

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.