Mały soundbar z idealnym dźwiękiem? Czy to możliwe?

Firma MartinLogan twierdzi, że właśnie udało się jej to osiągnąć. Najnowszy produkt z linii Motion – model Vision, to pięciokanałowy soundbar do powieszenia bezpośrednio pod telewizorem.

Fot. martinlogan.com
Fot. martinlogan.com
Marcin Honkisz

01.06.2012 | aktual.: 10.03.2022 14:15

Firma MartinLogan twierdzi, że właśnie udało się jej to osiągnąć. Najnowszy produkt z linii Motion – model Vision, to pięciokanałowy soundbar do powieszenia bezpośrednio pod telewizorem.

Urządzenie zdecydowanie nie należy do dużych głośników: jego wymiary to tylko 12,7 x 101,3 x 14,8 cm, a waga to 9,3 kg. Jednak elementy składowe robią wrażenie.

Panel wyposażono w trzy tweetery, cztery woofery o średnicy 4 cali, a także DSP oraz siedem wzmacniaczy cyfrowych, których łączna moc to 100 W.

Zakres przenoszonych częstotliwości może nie jest specjalnie imponujący (patrząc z dołu: 43 – 23 000 Hz), ale zamysłem producenta jest, aby Vision współpracował w zewnętrznym subwooferem. W tym celu wyposażony został w analogowe złącze RCA oraz w bezprzewodowy system SWT-2, pozwalający na podłączenie dedykowanego bezprzewodowego sprzętu.

Mały i drogi, ale czy zastąpi głośniki w TV? (fot martinlogan.com)
Mały i drogi, ale czy zastąpi głośniki w TV? (fot martinlogan.com)

Urządzenie wyposażono w komplet złączy audio - zarówno cyfrowych, jak i analogowych - są więc: dwa optyczne SPDIF, 1 x coaxial SPDIF oraz para analogowych RCA (chinch).

Cena rynkowa sprzętu jest dość wysoka – 1500 dol. Sporo, jak za soundbara. Czy faktycznie zapewni on tak doskonałą jakość dźwięku, jak twierdzi producent? Niestety trochę w to wątpię. Przecież praw fizyki nie da się oszukać... Ale klientów już tak.

Źródło: MartinLogan

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.