Martwi cię jakość powietrza w domu? Z tym czujnikiem odetchniesz z ulgą

Nowy inteligentny monitor jakości powietrza od IKEA śledzi zanieczyszczenia w pomieszczeniach. VINDSTYRKA – po szwedzku "siła wiatru" – jest kompatybilny ze standardem branżowym inteligentnych domów Matter, tak więc może być zarządzany podobnie, jak pozostałe gadżety IKEA.

Monitor jakości powietrza VINDSTYRKA
Monitor jakości powietrza VINDSTYRKA
Źródło zdjęć: © IKEA
Konrad Siwik

Ikea wzbogaca swoją ofertę inteligentnego domu o stołowy czujnik jakości powietrza, który potrafi wykryć cząsteczki mniejsze niż 2,5 mikrometra. Vindstryka, co po szwedzku oznacza "siłę wiatru", może również monitorować zanieczyszczenia gazowe oraz zmiany temperatury i wilgotności. Czujnik będzie kompatybilny z Matter, standardem branżowym dla urządzeń inteligentnego domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

VINDSTYRKA – inteligentny monitor jakości powietrza

"Chociaż większość czasu spędzamy w pomieszczeniach, wielu z nas zapomina o panującym w nich zanieczyszczeniu powietrza. Uważamy za oczywiste, że powietrze w naszych domach jest czyste, ale drobne codzienne czynności, takie jak gotowanie czy sprzątanie, mogą przyczynić się do złej jakości powietrza w takim samym stopniu jak przemysł czy ruch uliczny" – twierdzi Henrik Telander, właściciel produktu w IKEA..

"Naszą ambicją w przypadku VINDSTYRKA było stworzenie niedrogiego, wydajnego czujnika jakości powietrza, który pomoże naszym klientom stać się bardziej świadomymi jakości powietrza, którym oddychają w swoich domach" – wyjaśnia Telander.

VINDSTYRKA po podłączeniu do inteligentnej bramki DIRIGERA od IKEA może wysyłać odczyty do telefonów użytkowników i umożliwiać firmowemu oczyszczaczowi powietrza STARKVIND zwiększenie prędkości wentylatora w celu usunięcia cząstek stałych. Czujnik będzie dostępny na wszystkich rynkach w sieci IKEA od kwietnia 2023 roku. Jednak jak na razie firma nie podała jego ceny.

Konrad Siwik, dziennikarz Gadżetomanii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.