Martwi cię jakość powietrza w domu? Z tym czujnikiem odetchniesz z ulgą

Martwi cię jakość powietrza w domu? Z tym czujnikiem odetchniesz z ulgą

Monitor jakości powietrza VINDSTYRKA
Monitor jakości powietrza VINDSTYRKA
Źródło zdjęć: © IKEA
Konrad Siwik
17.02.2023 14:54

Nowy inteligentny monitor jakości powietrza od IKEA śledzi zanieczyszczenia w pomieszczeniach. VINDSTYRKA – po szwedzku "siła wiatru" – jest kompatybilny ze standardem branżowym inteligentnych domów Matter, tak więc może być zarządzany podobnie, jak pozostałe gadżety IKEA.

Ikea wzbogaca swoją ofertę inteligentnego domu o stołowy czujnik jakości powietrza, który potrafi wykryć cząsteczki mniejsze niż 2,5 mikrometra. Vindstryka, co po szwedzku oznacza "siłę wiatru", może również monitorować zanieczyszczenia gazowe oraz zmiany temperatury i wilgotności. Czujnik będzie kompatybilny z Matter, standardem branżowym dla urządzeń inteligentnego domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

VINDSTYRKA – inteligentny monitor jakości powietrza

"Chociaż większość czasu spędzamy w pomieszczeniach, wielu z nas zapomina o panującym w nich zanieczyszczeniu powietrza. Uważamy za oczywiste, że powietrze w naszych domach jest czyste, ale drobne codzienne czynności, takie jak gotowanie czy sprzątanie, mogą przyczynić się do złej jakości powietrza w takim samym stopniu jak przemysł czy ruch uliczny" – twierdzi Henrik Telander, właściciel produktu w IKEA..

"Naszą ambicją w przypadku VINDSTYRKA było stworzenie niedrogiego, wydajnego czujnika jakości powietrza, który pomoże naszym klientom stać się bardziej świadomymi jakości powietrza, którym oddychają w swoich domach" – wyjaśnia Telander.

VINDSTYRKA po podłączeniu do inteligentnej bramki DIRIGERA od IKEA może wysyłać odczyty do telefonów użytkowników i umożliwiać firmowemu oczyszczaczowi powietrza STARKVIND zwiększenie prędkości wentylatora w celu usunięcia cząstek stałych. Czujnik będzie dostępny na wszystkich rynkach w sieci IKEA od kwietnia 2023 roku. Jednak jak na razie firma nie podała jego ceny.

Konrad Siwik, dziennikarz Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)