Maseczka do kieszeni? Jeszcze nie, ale będziemy jej używać rzadziej niż teraz

Maseczka do kieszeni? Jeszcze nie, ale będziemy jej używać rzadziej niż teraz
25.05.2020 10:39
Maseczka do kieszeni? Jeszcze nie, ale będziemy jej używać rzadziej niż teraz
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Według informacji, do których dotarł money.pl, w znaczący sposób zmieni się to, jak korzystać będziemy z masek. Nie znikną całkowicie, ale nie wszędzie zasłanianie twarzy będzie konieczne.

Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach - powiedział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Chociaż wcześniej minister deklarował, że konieczność noszenia maski obowiązywać będzie do czasu wynalezienia i wprowadzenia szczepionki, dziś - przynajmniej według ministra - sytuacja nieco się uspokoiła.

Epidemia występuje tylko w kilku województwach - przekonuje minister zdrowia Łukasz Szumowski. I podkreśla, że na terenie Polski to pojedyncze ogniska podbijają statystyki nowych zachorowań. Od początku epidemii liczba nowych zakażeń oscyluje w okolicach kilkuset. Ani nie spada, ani nie rośnie. W ciągu ostatniej doby w Polsce nie było też żadnego zgonu z powodu wirusa. To pierwsza taka informacja od połowy marca.

Portal money.pl dotarł do informacji, jak wyglądać będzie poluzowanie nakazów związane z maseczkami.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że na świeżym powietrzu (czyli na ulicach lub w parkach) obowiązku noszenia maseczek już nie będzie. Obowiązek ten pozostanie jednak w zamkniętych przestrzeniach. Podobną decyzję podjęto wcześniej w Czechach.

Póki co nie brane jest pod uwagę całkowite zniesienie obowiązku noszenia maseczek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)