MasterPad - iPad killer pod każdym względem

MasterPad - iPad killer pod każdym względem
06.09.2010 12:54
MasterPAd
MasterPAd
Krzysztof Cyło
Krzysztof Cyło

Targi IFA 2010 zdominowane są przez tablety wszelakiej maści. Właśnie został zaprezentowany kolejny przedstawiciel tego segmentu - MasterPad. Producent przedstawia go jako "iPad killera" i ma na to dowody.

Targi IFA 2010 zdominowane są przez tablety wszelakiej maści. Właśnie został zaprezentowany kolejny przedstawiciel tego segmentu - MasterPad. Producent przedstawia go jako "iPad killera" i ma na to dowody.

Sporo ostatnio pisaliśmy o tabletach. Większość urządzeń posiadała jednak bardzo zbliżone parametry techniczne. Mniej schematyczna wydaje się specyfikacja MasterPada.

Przede wszystkim nie mamy do czynienia z systemem operacyjnym Android. Zdecydowano się zastosować Windows 7 Home Premium, który będzie działał pod kontrolą netbookowego procesora Intel Atom N450 (1,66 GHz). Z kolei akcelerator graficzny to Intel GMA 500. Wszystko ma się przełożyć na znacznie wyższą wydajność niż w przypadku iPada, o czym producent informuje w poniższym wywiadzie. Już na wstępie dowiecie się, że:

Wszyscy wiedzą, że Steve Jobs jest najlepszym sprzedawcą na świecie, ale nawet on będzie musiał zaakceptować te FAKTY.

Po czym następuje porównanie parametrów obydwu urządzeń...

Pierwsze prezentacje MasterPada sprzed kilku miesięcy zakładały obecność matrycy IPS. Plany się jednak zmieniły. Ostatecznie urządzenie wyposażone będzie w 11-calowy pojemnościowy ekran TFT z obsługą multitouch. Nie zabraknie standardowych modułów komunikacyjnych, czyli: Wif-Fi, Bluetooth, a także 3G. Z tabletu można wykonywać połączenia telefoniczne, jako że będzie posiadał slot na karty SIM.

A oto pozostałe parametry:

  • Przestrzeń dyskowa - 32/64 GB SSD.
  • Porty - 2 x USB, HDMI, czytnik kart SD.
  • Akcelerometr.
  • Waga - 990 gramów.

Bateria ma wystarczyć na 4-5 godzin pracy - to wynik znacznie gorszy w porównaniu z tabletem Apple'a. Ten mankament ma zrekompensować cena. MasterPad w wersji z dyskiem 32 GB będzie kosztował mniej niż iPad 64 GB. Zapowiada się nieźle. Producent zapowiedział również wprowadzenie do sprzedaży tabletu z 10-calowym ekranem i Androidem na pokładzie.

Źródło: ARMDevices

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)