Matrix 4: Keanu Reeves ujawnia, dlaczego chciał wrócić na plan

Matrix 4: Keanu Reeves ujawnia, dlaczego chciał wrócić na plan

Matrix 4: Keanu Reeves ujawnia, dlaczego chciał wrócić na plan
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak
08.06.2020 19:31, aktualizacja: 08.03.2022 15:24

Matrix 4 to z jednej strony jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów, z drugiej zaś - jedna z najbardziej tajemniczych premier nadchodzących lat. Keanu Reeves w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, dlaczego zgodził się na powrót na plan Matriksa.

Zdawałoby się, że Matrix: Rewolucje z 2003 roku kończy historię Neo, jednak Lana Wachowski we współpracy z Warner Bros. zdecydowała się po kilkunastu latach na kontynuację hitu. Wachowski jest współautorką scenariusza wraz z Aleksandarem Hemonem i Davidem Mitchellem, co skłoniło część obsady do powrotu.

W Matrix 4 ponownie zobaczymy Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss znanych z głównych ról trzech poprzednich filmów. W rozmowie z Empire Reeves wyjaśnił, czemu zdecydował się na powrót do roli Neo, mimo że minęło już tyle lat:

  • Lana Wachowski napisała piękny scenariusz i cudowną historię, która do mnie bardzo przemawiała - mówi aktor - To jedyny powód, który przekonał mnie aby to zrobić. Sama możliwość ponownej z nią pracy jest po p niesamowita, a sama historia, jak sądzę, ma kilka znaczących wątków, które należy opowiedzieć.

Ciekawostka na temat reżyserki

Lana Wachowski urodziła się jako Larry Wachowski, ale w roku 2008 przeszła operację zmiany płci. Od grudnia 2010 legitymuje się jako Lana Wachowski. Trylogia "Matrix" została nakręcona przez Braci Wachowskich, teraz są dwie siostry (oprócz Lany jest jeszcze Lily, która poddała się podobnemu zabiegowi). "Matrix 4" reżyseruje jednak Lana w pojedynkę.

Moss w rozmowie z Empire również powtórzyła sentyment Reevesa. Przyznała również, że była zaskoczona, gdy dostała propozycję powrotu na plan, twierdząc, że w ogóle nie spodziewała się, że Matrix powróci.

Jak na razie o samym filmie nie wiemy niestety wiele więcej. Oprócz Reevesa i Moss w obsadzie Matriksa 4 zobaczymy również Yahya Abdul-Mateena II, Neila Patricka Harrisa, Priyanka Chopra, Jessicę Henwick i Jonathana Groffa.

Premiera filmu została zaplanowana na 21 maja 2021 roku, jednak prace zostały wstrzymane z powodu pandemii COVID-19. Na razie nie ma jednak informacji na temat ewentualnego przesunięcia wcześniej ustalonej daty.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)